Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Kobieta rezerwuje wakacje w Polsce i znajduje hotel zamknięty dwa lata temu

Published

on

Do jej kwatery w Polsce przyjechała wczasowiczka – tylko po to, by stwierdzić, że hotel był zamknięty od 2 lat. Patricia Jubb, lat 56, zarezerwowała pakiet wakacyjny w firmie Expedia w maju tego roku.

Powiedziała, że ​​nie może dotrzeć do hotelu Anton Apartments Piękna, w którym się zatrzymała, aby poinformować ich o swoim późnym przyjeździe do Warszawy. Chciała jednak wyjechać na wakacje i wziąć udział w koncercie muzycznym, na który miała bilety od 2020 roku, który został dwukrotnie odwołany z powodu COVID-19.

Jubb poleciał samotnie na Lotnisko Chopina 13 lipca i wziął taksówkę do hotelu. Kiedy przybyła, ochroniarz pod wskazanym adresem poinformował ją, że Anton Apartments Pikena był zamknięty od dwóch lat, a budynek pełni teraz funkcję biurową.

Ozdobne latarnie wyznaczają drogę do budynków, w tym katedry św. Jana, na starym mieście 12 kwietnia 2010 r. w Warszawie. Urlopowicz przyjechał do swojego miejsca zakwaterowania w Polsce tylko po to, by dowiedzieć się, że hotel był zamknięty od dwóch lat.
Sean Gallup/Getty Images

Jubb z Cheltenham w Gloucestershire w zachodniej Anglii w Wielkiej Brytanii powiedział: „Zanim wyjechałem, próbowałem się z nią skontaktować Facebook i na ich stronie internetowej, że się spóźnię.

„Ale przez całe życie nie mogłem się z nikim skontaktować i nikt się ze mną nie skontaktował.

„Nic nie usłyszałem, ale zdecydowałem się i tak pojechać, ponieważ sądziłem, że w razie problemu firma Expedia mogłaby się z nami skontaktować.

„Jednak jak tylko się pojawiłem, stało się jasne, że coś jest nie tak.

„Poprosiłem ochroniarza, który stał przy wejściu o adres, który miałem na hotel, a on powiedział, że budynek jest teraz powierzchnią biurową.

„Powiedział mi, że hotel był zamknięty od dwóch lat i nie byłem pierwszym gościem, który pojawił się po zamknięciu swoich drzwi

READ  Głowa państwa mówi, że Polska chce być w UE, ale pozostać suwerenną

„Rozmawiałem z recepcją i powiedzieli, że najlepszą rzeczą, jaką mogę zrobić, to udać się na posterunek policji i poprosić o znalezienie dla mnie zakwaterowania.

„Nagle zdałem sobie sprawę, że jestem bezdomny w Polsce i nie mam pojęcia, gdzie jestem, co było przerażające”.

Patricia Jubb
Patricia Jubb pozuje na niedatowanym zdjęciu. Patricia Jubb zarezerwowała wycieczkę zorganizowaną na Expedii do Warszawy w maju 2022 roku, a kiedy przyjechała, stwierdziła, że ​​hotel był zamknięty od dwóch lat.
Patricia Jubb/SWNS/Zenger

Jubb poszła i usiadła na ławce w parku naprzeciwko biura i zadzwoniła do Expedii, ale powiedziała, że ​​odmówili znalezienia jej alternatywnego mieszkania bez uprzedniego zweryfikowania jej historii.

Jubb mówi, że powiedzieli jej, że muszą dowiedzieć się, czy mówi prawdę o zamknięciu hotelu – i że zajmie to 24 godziny.

W międzyczasie powiedziano jej, żeby się „doszła do porządku”, mimo że była już 21 i środek sezonu wakacyjnego.

Hotele w Warszawie również były przepełnione gośćmi przychodzącymi na koncert, co szczególnie utrudniało znalezienie pokoju.

Na szczęście Jubb miała przy sobie karty kredytowe i była w stanie znaleźć zakwaterowanie w ostatniej chwili na resztę wakacji na Booking.com.

Zapłaciła około 485 dolarów za cztery noce, co jest dodatkową opłatą, którą teraz twierdzi, że Expedia odmawia zwrotu pieniędzy.

Jubb, który pracuje jako asystent cateringu, powiedział: „Stosunek Expedii do tej sytuacji był taki, że tak naprawdę ich to nie obchodziło.

„Powiedzieli, że „potwierdzenie mojej historii” zajmie im 24 godziny i dopóki nie będą mogli tego zrobić, byłem w zasadzie sam.

„Fakt, że byli szczęśliwi, że późno w nocy zostawili kobietę na ulicach Warszawy bez miejsca, w którym mogliby się zatrzymać, jest niesamowity.

„Na szczęście jestem pewną siebie podróżniczką i zaradną osobą, ale wyobraź sobie, że to matka z dwójką małych dzieci.

READ  Donald Trump zarażony koronawirusem. Jaki jest stan zdrowia prezydenta USA? Lekarz wyjaśnia

„Przebywałem w tym schronie awaryjnym przez cztery noce, co było w porządku, ale odkąd wróciłem, firma Expedia odmówiła pokrycia kosztów.

„Chcę, aby ludzie wiedzieli, że Expedia uważa, że ​​w ten sposób można traktować swoich klientów”.

Patricia Jubb
Strona główna firmy Expedia jest wyświetlana na ekranie komputera na tej ilustracji w dniu 10 maja 2006 r. w Londynie, w Anglii. Expedia poinformowała, że ​​jej agenci nie byli w stanie skontaktować się z warszawskim hotelem, w którym Jubb zarezerwował pobyt.
Ilustracja do zdjęcia autorstwa Daniela Berehulak/Getty Images

Rzecznik firmy Expedia powiedział: „Klient skontaktował się z nami, aby poinformować nas o późnym zameldowaniu, ale personel nie był w stanie skontaktować się z obiektem.

„Podróżna zarezerwowała nowy pokój i wysłała do nas e-maila z informacją, że zarezerwowała awaryjne zakwaterowanie za 401 funtów (484 USD).

„Później, po przeprowadzeniu dochodzenia przez firmę Expedia, klientowi zwrócono pełną pierwotną kwotę rezerwacji. Zaoferowano 2500 punktów kompensacyjnych, ale klient odmówił przyjęcia.

„Zainicjujemy zwrot różnicy w kwocie między nową rezerwacją dokonaną przez podróżnego a pierwotną rezerwacją w wysokości 180,80 GBP (217 USD”).

Wyprodukowane we współpracy z SWNS.

Tę historię dostarczył Newsweek Aktualności Zengera.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.