Connect with us

Świat

Klęska Bidena w Afganistanie rozpoczęła się wraz z upadkiem Kabulu rok temu, a Amerykanie zasługują na odpowiedzi

Published

on

NOWYMożesz teraz słuchać artykułów Fox News!

Administracja Bidena spędziła ostatnie 12 miesięcy, wprowadzając w błąd Amerykanów, aby uniknęli odpowiedzialności za ich nieudane wycofanie się z Afganistanu. Administracja zablokowała prośby o informacje z Kongresu i nadal odmawia amerykańskiemu społeczeństwu, a zwłaszcza afgańskim weteranom wojennym, bardzo potrzebnych odpowiedzi na temat tego, jak wycofanie się pogrążyło się w chaosie i ostatecznie spowodowało ponowne pojawienie się Al-Kaidy w sercu Afganistanu. To porażka przywództwa i zrzeczenie się odpowiedzialności Naczelnego Wodza.

Podczas tych chaotycznych tygodni w sierpniu zeszłego roku świat był świadkiem przerażających obrazów wychodzących z Kabulu. Porzuceni za liniami wroga przez własny kraj, setki obywateli amerykańskich polegało na osobistych kontaktach, aby pomóc im się wydostać. Wartość miliardów dolarów dostarczonego przez Stany Zjednoczone sprzętu wojskowego i broni, która została przekazana rządowi afgańskiemu, nie jest obecnie rejestrowana i znajduje się w posiadaniu talibów i innych złych aktorów. Talibowie brutalnie bili i mordowali niewinnych cywilów. Zdesperowani Afgańczycy trzymali się odlatujących C-17 tylko po to, by zginąć. Zamieszanie i chaos wywołany przez administrację Bidena spowodowały tragiczne zabicie 13 amerykańskich żołnierzy – najbardziej śmiertelny dzień dla sił amerykańskich w Afganistanie od 2011 roku.

Aby usprawiedliwić swój burzliwy wyjazd, prezydent Joe Biden w zeszłym roku twierdził, że Al-Kaida „zniknęła” z Afganistanu. Ale niecały rok później Stany Zjednoczone legalnie zabiły najwyższego przywódcę Al-Kaidy Aymana al-Zawariego podczas operacji antyterrorystycznej w Kabulu. To nie tylko podkreśla ogrom porażki administracji Bidena w Afganistanie, ale jest dowodem na to, że Afganistan ponownie staje się rajem dla terrorystów.

SOJUSZNICY STANÓW ZJEDNOCZONYCH CZEKAJĄ NA WYJŚCIE Z AFGANISTANU ROK PO ZABRONIONYM WYCOFANIE

Te strategiczne błędy są zbyt poważne, aby je zignorować. Dlatego republikanie z Izby Reprezentantów są zaangażowani w znajdowanie odpowiedzi Katastrofalne wycofanie się Bidena z Afganistanu. W ramach tych wysiłków Republikanie w Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów opublikują w tym tygodniu obszerny raport, który rzuci światło na katastrofalne niedociągnięcia katastrofy Bidena w Afganistanie.

Dym unosi się z eksplozji przed lotniskiem w Kabulu w Afganistanie, czwartek, 26 sierpnia 2021 r. Do wybuchu doszło poza lotniskiem w Kabulu, gdzie zgromadziły się tysiące ludzi, którzy próbują uciec przed przejęciem Afganistanu przez Talibów. Urzędnicy nie podali liczby ofiar śmiertelnych, ale świadek powiedział, że kilka osób zostało zabitych lub rannych w czwartek. (Zdjęcie AP/Wali Sabawoon)
(Zdjęcie AP/Wali Sabawoon)

READ  Oto jak skuteczne są boostery przeciwko firmie Omikron

Raport opisuje, w jaki sposób administracja Bidena podejmowała decyzje oparte na polityce i panice, a nie na solidnym planie. Ponadto zwróci uwagę na liczne niedociągnięcia związane z wycofaniem się, w tym arbitralny harmonogram, odmowę słuchania rad wojskowych, wprowadzające w błąd oświadczenia składane publicznie przez urzędników administracji, odmowę zabezpieczenia Kabulu, brak miarodajnego procesu kontroli osób zamierzających pozostawić Afganistan i brak księgowania sprzętu wojskowego USA pozostawionego do użytku talibów.

Ponadto raport porusza inne kluczowe pytania, które wymagają dalszego zbadania, takie jak: B. jak podejmowano decyzje w Biały Dom w harmonogramie wycofań, decyzja o wycofaniu wojsk przed cywilami i dyplomatami, brak odpowiednich planów ewakuacyjnych dla Amerykanów i naszych afgańskich sojuszników służących u boku armii amerykańskiej, decyzja o opuszczeniu bazy lotniczej Bagram, utrata Kabulu i stosunki tego rządu z wojskiem amerykańskim. Talibowie.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OTRZYMAĆ BIULETYN Z OPINIAMI

Aby uzyskać odpowiedzi na te ważne pytania, Republikanie domu wysłali dziesiątki listów z prośbą o szczegółowe odpowiedzi w imieniu narodu amerykańskiego. Jednak administracja Bidena nadal ignoruje te prośby. Administracja odmawia udzielenia Kongresowi odpowiednich odpowiedzi na pytanie, dlaczego urzędnicy wprowadzili Kongres i Amerykanów w błąd w miesiącach poprzedzających i podczas wycofania się z tragicznej sytuacji w Afganistanie i dlaczego administracja podjęła tak niewiele kroków w celu ewakuacji Amerykanów i kluczowych afgańskich sojuszników przed przejęciem władzy przez talibów. Administracja Bidena jest również winna odpowiedzi, dlaczego podjęto pewne decyzje, takie jak zlecanie bezpieczeństwa talibom z Kabulu kosztem bezpieczeństwa amerykańskiego.

Sprzeczności w komentarzach rządu są zbyt rażące, by je zignorować. Nie możemy pozwolić aktorom partyzanckim na dalsze upolitycznienie naszych instytucji poprzez ukrywanie informacji i manipulowanie faktami, zwłaszcza jeśli chodzi o ważne decyzje dotyczące bezpieczeństwa narodowego. Musimy przywrócić zaufanie naszych obywateli i sojuszników, zapewniając przejrzystość poważnych błędów, które doprowadziły do ​​przerażającego wycofania się. Jeśli Republikanie Izby Reprezentantów otrzymają możliwość uzyskania większości w następnym Kongresie, będą domagać się odpowiedzi, organizować otwarte przesłuchania i ostatecznie zapewnić narodowi amerykańskiemu przejrzystość, na jaką zasługują.

READ  Agent Secret Service odesłany do USA z Izraela po rzekomym „fizycznym spotkaniu”

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Po 20 latach wojny Amerykanie – szczególnie nasz personel wojskowy – zasługują na solidny plan ograniczenia naszej obecności wojskowej w Afganistanie. Zamiast opracować spójną strategię, która chroniłaby Amerykanów i zapobiegłaby odrodzeniu się Al-Kaidy, niezdarne wycofanie się administracji Bidena rok temu było haniebne, katastrofalne i śmiertelne. Republikanie Izby Reprezentantów będą pociągać administrację Bidena do odpowiedzialności w imieniu narodu amerykańskiego, a my uszanujemy poświęcenie tak wielu amerykańskich rodzin podczas 20-letniego konfliktu w Afganistanie.

Republikanin Michael McCaul reprezentuje 10. okręg kongresowy Teksasu i jest starszym członkiem Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów.

Republikanin Mike Rogers reprezentuje trzeci okręg kongresowy Alabamy. Jest starszym członkiem Komitetu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Izby Reprezentantów i członkiem Komitetu Służb Zbrojnych.

Republikanin Mike Turner reprezentuje 10. okręg kongresowy Ohio. Jest starszym członkiem Stałej Komisji Specjalnej ds. Wywiadu Izby Reprezentantów.

Republikanin James Comer reprezentuje 1. okręg kongresowy Kentucky, gdzie jest starszym członkiem Komitetu Nadzoru i Reformy.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZECZYTAĆ WIĘCEJ OD PRZYWÓDCY MNIEJSZOŚCI DOMOWYCH KEVINA McCARTHYEGO

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.