Connect with us

technologia

Key Technology przedstawia podajniki wibracyjne Marathon® o konstrukcji jednobelkowej

Published

on

Key Technology, członek rodziny firm Duravant, prezentuje swoje podajniki wibracyjne Marathon® w konstrukcji jednowiązkowej. Dzięki wąskiej ramie, która jest mniejsza niż połowa powierzchni tradycyjnych ram maratonowych, wytrząsarki jednowiązkowe zapewniają lepszy dostęp do łoża przenośnika i mniej części do czyszczenia. Dostępny w długościach od 9 do 15 metrów, jest to najdłuższy jednowiązkowy przenośnik firmy Key. Marathon oferuje światowej klasy wydajność i niezawodność, podczas gdy konstrukcja monobeam minimalizuje powierzchnię podłogi i poprawia higienę sprzętu w celu poprawy bezpieczeństwa żywności.

Jim Ruff, wiceprezes ds. systemów procesowych i zintegrowanych rozwiązań w Key Technology:

„Kiedy w 2016 roku wprowadziliśmy na rynek nasze wytrząsarki Iso-Flo® z monobelką, odniosły one ogromny sukces. Klienci natychmiast poprosili o Monobeam do naszych długich maratonów przenośników taśmowych, więc zaczęliśmy opracowywać, budować i testować. Teraz otrzymujemy świetne opinie od klientów na temat tego nowego modelu”.

„W firmie Key nieustannie pracujemy nad nowymi innowacjami. Właśnie wprowadziliśmy nasz przenośnik poziomy Zephyr ™, który zapewnia minimalne odbicie produktu przy dużych wydajnościach. Wprowadzenie na rynek Marathonu z Monobeam jeszcze bardziej poszerza naszą gamę rozwiązań.”

Idealny dla przetwórców, którzy wymagają wysokiego poziomu higieny sprzętu i/lub niewielkich rozmiarów, Marathon z Monobeam nadaje się do szerokiej gamy zastosowań materiałów sypkich, od przyjmowania po pakowanie, w tym zbieranie, przesyłanie i dystrybucję produktów. W przeciwieństwie do tradycyjnej wytrząsarki, która ma ramę i ramiona sprężynowe po obu stronach łoża przenośnika, przenośniki jednowiązkowe umieszczają ramę i ramiona sprężynowe pod łożem, aby zmaksymalizować higienę, jednocześnie poprawiając dostęp operatora i bezpieczeństwo. Wytrząsarki inspekcyjne z pojedynczą wiązką pozwalają pracownikom zbliżyć się do łóżka, zapewniając lepszą widoczność produktu i ergonomię.

Wszystkie przenośniki Marathon, w tym modele Monobeam, wykorzystują ruch wibracyjny o naturalnej częstotliwości do dystrybucji materiału sypkiego na duże odległości w jednym urządzeniu. Marathon może zastąpić wiele wytrząsarek z rzędu i opiera się tylko na dwóch niezależnych napędach montowanych na ramie, aby poprawić wydajność i niezawodność. Ponadto mniej podpór na podłodze ułatwia czyszczenie i higienę. Dwa zamontowane na łapach, samosynchronizujące się silniki przenoszą moc ramy do łóżka bez mechanicznych połączeń, aby jeszcze bardziej poprawić wydajność, ograniczyć konserwację i zminimalizować przestoje.

Key dostosowuje każdy maraton za pomocą modeli predykcyjnych i analizy elementów skończonych, aby określić cechy produktu i osiągnąć najwyższą wydajność. Dostępne w długościach od 9 do 15 metrów (30 do 50 stóp) i szerokościach od 50 do 100 cm (20 do 40 cali), Marathon Monobeam może osiągnąć prędkość przenośnika przekraczającą 15 metrów (50 stóp) na minutę, w zależności od zastosowania . Łoże przenośnika można przechylić, aby odciągnąć produkt na jedną stronę, a kierunek przepływu można kontrolować za pomocą opcjonalnych bocznych bramek wyładowczych. W razie potrzeby Marathon z Monobeam może być zbudowany z całkowicie zmontowanymi klapami opadowymi, objazdami, w pełni zmontowanymi ekranami i osłonami.

Oprócz ulepszeń higienicznych dzięki konstrukcji jednobelkowej, Marathon oferuje szereg zalet higienicznych. Łoże przenośnika ze stali nierdzewnej ma standardową powłokę rotacyjną w strefie kontaktu z produktem, która jest odporna na adhezję bakterii i tworzenie się biofilmu. Bezolejowe napędy, izolatory elastomerowe, faliste płaskowniki (w razie potrzeby), wewnętrzne ramiona dolne i minimalna laminacja maksymalizują higienę sprzętu i pomagają spełnić rosnące standardy higieny i wymagania prawne. Monochromatyczna rama nośna jest nachylona, ​​aby zapobiec gromadzeniu się produktu i wilgoci, które mogą zawierać bakterie. Marathon jest dostępny w czterech różnych standardach wykończenia, a jego obrotowe siłowniki wibracyjne są dostępne w wykonaniu ze stali nierdzewnej lub epoksydowej.

Marathon z Monobeam nadaje się do owoców, warzyw, stripsów ziemniaczanych, chipsów ziemniaczanych, orzechów, mięsa, drobiu, owoców morza, produktów mlecznych, słodyczy, przekąsek, płatków zbożowych, zbóż, nasion i innych. Podobnie jak wszystkie urządzenia firmy Key, te wszechstronne przenośniki są objęte wiodącą w branży 5-letnią gwarancją firmy Key, która zapewnia niezawodność urządzenia i ogranicza całkowity koszt posiadania procesora.

Key produkuje urządzenia zarówno w USA, jak iw Europie i wspiera swoich klientów na całym świecie poprzez rozbudowaną sieć sprzedaży i serwisu SupportPro.

READ  Zwiastun Fire Emblem Warriors: Three Hopes Awakened Rivals jest już dostępny

Po więcej informacji odwiedź www.key.net.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *