Connect with us

technologia

Każdy Buffalonianin powinien wiedzieć, jak poprawnie wypowiedzieć te 5 polskich słów

Published

on

Rok pandemii, który oznaczał Buffalo, światową stolicę w Dyngus Day, po raz pierwszy przegapił Dyngus Day. Miasto dobrych sąsiadów na pewno nie będzie odwoływać go dwa razy z rzędu. Przynajmniej w tym roku parada odbędzie się ponownie na Broadwayu iw polskiej dzielnicy Buffalo. Gubernator Cuomo powiedział, że od dziś do 200 osób będzie mogło uczestniczyć w festiwalach plenerowych. W tym roku obchody odbędą się dzień po Wielkanocy, przynajmniej na paradę. Według Eddy’ego Dobosiewicza, prezesa Dyngus Day Buffalo, powiedział, że każdy blok parady będzie miał maksymalną liczbę widzów.

Aby parada zadziałała, liczba osób dopuszczonych do wzięcia udziału w paradzie byłaby zmniejszona o połowę w porównaniu z poprzednimi latami, a liczba bloków byłaby ograniczona do 200 widzów każdy. „Jest tu dużo miejsca na rozpowszechnianie informacji i dopilnujemy, abyśmy dodali do wszystkich mandatów, które są nam dyktowane przez rząd”, według WKBW.

Aby przygotować się na powrót Dyngus Day i ostatnią parę Wielkiego Postu, dołączyła do nas Ania, właścicielka Chrusciki Bakery i Sto Lat at Eastern Hill Mall, aby upewnić się, że znamy kilka przydatnych zwrotów na dzień Dyngusa. Po próbie wymówienia ich w powietrzu jest bardzo jasne, że muszę poświęcić kolejne dwa tygodnie i poćwiczyć je, zanim faktycznie nadejdzie Dyngus Day.

5 polskich słów, które musisz znać na Dzień Dyngusa

Dzień dobry = Dzień dobry
Jak się masz = Jak się masz?
Kołyszę cię = Kocham cię
daj mi piwo = Daj mi piwo
Pierogi = oczywiście wiesz, czym jest ta polska dobroć

Kilka typowych terminów bonusowych dla Ciebie, ponieważ każdy ma określone imiona, które nazywają swoim dziadkiem i babcią:
Babcia = babcia
Dziadzia dziadku

O NIE, NIE MAMY: 12 zdjęć, które dowodzą, że alpaki są ładniejsze niż lamy

Sprawdź te 50 fascynujących faktów o psach:

READ  Najnowszą pasją nastolatków TikTok jest oprogramowanie dla przedsiębiorstw

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *