Connect with us

Sport

Polski napastnik Lewandowski zostaje uhonorowany przez Prezydenta Sportu

Published

on

Robert Lewandowski odbiera z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim w Warszawie 22 marca 2021 r. – Reuters Bild

Zapisz się do naszego telegram Kanał z najnowszymi aktualizacjami wiadomości, o których musisz wiedzieć.


WARSZAWA, 22 marca – piłkarz Robert Lewandowski został w poniedziałek uhonorowany przez Prezydenta RP i wręczył napastnikowi 2020 kolejną nagrodę za gablotę z trofeami, która zawiera już medale zwycięzców Ligi Mistrzów i Bundesligi.

Lewandowski, który w zeszłym sezonie wygrał ligę i puchar Niemiec oraz Ligę Mistrzów z Bayernem Monachium w zeszłym sezonie, odebrał z rąk prezydenta swojego kraju Andrzeja Dudy Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Nagroda jest przyznawana personelowi wojskowemu i cywilom za wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie. Lewandowski dołącza jako odbiorcy do pierwszego demokratycznie wybranego prezydenta Polski Lecha Wałęsy i prezydenta USA Dwighta D. Eisenhowera.

„Nieważne, ile trofeów już zdobyłem… w tej chwili mam duże ambicje i nie chcę spocząć na sukcesie” – powiedział Lewandowski po odebraniu nagrody. 32-latek doprowadził Polskę do kwalifikacji do Euro 2020, a także został wybrany Piłkarzem Roku 2019-20 UEFA Mężczyzn.

W zeszłym tygodniu polski premier Mateusz Morawiecki wezwał kanclerz Angelę Merkel z żądaniem zwolnienia Lewandowskiego i polskiego kolegi z drużyny z przepisów kwarantanny, kiedy wrócą do Niemiec po eliminacjach do Mistrzostw Świata przeciwko Anglii, które odbyły się 31 marca na stadionie Wembley.

Lewandowski i Hertha Berlin, Krzysztof Piątek, grają dla niemieckich klubów, które mogły uniemożliwić im wyjazd na mecz do Anglii, ponieważ może to oznaczać, że jeśli wrócą, przegapią mecze z drużynami Bundesligi z powodu ich zasad kwarantanny.

Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził później, że obaj gracze będą mogli wyjechać do Anglii. – Reuters

READ  Grzegorz Krychowiak zostaje bohaterem Lokomotiwu Moskwa. Polacy golą po fatalnym błędzie bramkarza [WIDEO]
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.