Niezawodny geniusz Messiego podtrzymuje marzenia Argentyny o mundialu

Chris Jones jest w Katarze i relacjonuje Mistrzostwa Świata Mężczyzn dla CBC Sports.

Mistrzostwa Świata mężczyzn zmieniły Doha w dziwny piłkarski Luwr.

Zwykle podróżowanie z jednego meczu na drugi wymaga przelotu przez cały kraj, jak w RPA w 2010 roku, w Brazylii w 2014 roku czy w Rosji cztery lata temu. Tutaj, w Katarze, każdy stadion znajduje się w ciągu godziny od Twojej lokalizacji. Po południu obejrzyj Kyliana Mbappé lub Roberta Lewandowskiego. Nagraj Lionela Messiego tego wieczoru.

W wieku 35 lat może wystąpić zarówno jako performer, jak i artysta, a to może być nasza ostatnia szansa, aby zobaczyć go na mundialu. Wielki Messi powiedział tak wiele: podejmuje ostatnią próbę zdobycia jedynego trofeum, którego nigdy nie zdobył.

Jego piąta próba zaczęła się szokująco: Argentyna, która była w gronie faworytów wyłącznie dzięki woli Messiego, przegrała z Arabią Saudyjską. Messi strzelił gola, ale z rzutu karnego. W otwartej grze, w kanałach i szczelinach gry, w których stworzył swoją legendę, został zamknięty i zbanowany.

Późnym wieczorem w sobotę na kolosalnym, błyszczącym stadionie Lusail – gdzie rozegrany zostanie tegoroczny finał – Messi i jego koledzy z drużyny kontynuowali kampanię, rozgrywając mecz z Meksykiem, który był w istocie obowiązkowym meczem. Organizatorzy twierdzą, że otrzymali więcej zapytań mediów na temat gry niż jakiekolwiek inne do tej pory. To na pewno było wydarzenie.

Messi pokazuje trochę magii piłki przeciwko Meksykowi. (Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Bylibyśmy świadkami radości lub tragedii wraz z kilkoma tysiącami nerwowo chorych Argentyńczyków. Albo Messi wykaże się wirtuozerią i wygra, albo mu się nie uda i zostawi mu tylko jeden mecz w mundialowym życiu.

Widzieliśmy radość.

Argentyna wygrała 2:0, a Messi strzelił pierwszego gola – gola tak pięknego, że warto było na niego czekać.

W pierwszej połowie żywiołowa atmosfera robiła większe wrażenie niż sama gra, która była zacięta i pozbawiona rytmu. Schodząc z boiska w przerwie, Messi musiał poczuć pierwsze ślady strasznego ciężaru.

READ  Tyson Fury i Oleksandr Usyk podpisują kontrakty na niekwestionowaną walkę o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej | Wiadomości bokserskie

Dodając do dramatu: Messi i jego koledzy z drużyny zmierzyli się z meksykańskim bramkarzem Guillermo Ochoa, jedną z największych tajemnic mistrzostw świata. Normalny zawodowiec co cztery lata budzi się ze snu, by grać dla Meksyku do 1/8 finału.

ZEGAR | Kanada zmierzy się z rywalizacją z Chorwacją:

Zapowiedź: Kanada spotyka się z Chorwacją w mundialu, który trzeba wygrać

Gospodarz Andi Petrillo dołącza do byłego kanadyjskiego piłkarza Jimmy’ego Brennana przed zbliżającym się meczem reprezentacji Kanady mężczyzn z Chorwacją na Mistrzostwach Świata.

W niespokojnych godzinach poprzedzających mecz z Argentyną wydawało się możliwe, że niewytłumaczalna magia mundialu Ochoa w jakiś sposób zatriumfuje nad bardziej niezawodnym geniuszem Messiego.

Na początku drugiej połowy wydawało się, że się dowiemy. Messi wygrał rzut wolny 24 metry od bramki Meksyku, tuż obok środka. To była dla niego idealna pozycja do zdobycia gola.

Sześciu Meksykanów stało przed nim w murze. Odłożył piłkę i pochylił się do przodu z rękami na nogach, jakby komunikował się z własnym ciałem.

Podniósł strzał nad poprzeczką i z różnych powodów jego ręce wróciły do ​​nóg.

Wtedy, znikąd, znikąd, Messi ożył.

W wieku 35 lat Messi jest w równym stopniu sztuką, co artystą, pisze Chris Jones. (Dan Mullan/Getty Images)

W 64. minucie piłka dosłownie znalazła swoje złote buty w rdzeniu boiska, 25 metrów dalej. Wziął dotyk, a następnie uwolnił najsłynniejszą lewą stopę na świecie.

Niski, mocny strzał był celny o cal. Nawet Ochoa nie mógł tego powstrzymać. Bramkarz zanurkował w lewo w pełnym wyciągu. Piłka ominęła jego palce. Potem wyszeptało w poczcie.

Zanim trafił w siatkę, Messi już biegł do rogu, by świętować, krzycząc ile sił w płucach, a ile tysięcy Argentyńczyków na stadionie, podobnie jak miliony z nich na całym świecie, poczuło wszystko uszło z nich powietrze.

Po szaleńczym pressingu meksykańskim w końcówce, Enzo Fernández wykonał swój cudowny strzał w 87. minucie, dając wszystkim chwilę wytchnienia.

READ  Ranking całej rundy 16 meczów Mistrzostw Świata 2022

Messi wystąpił po raz 21. na mundialu, dorównując legendarnemu rekordowi Argentyny Diego Maradony. Dostanie co najmniej jeszcze jednego, aby go złamać i na pewno będzie to niezapomniane. Argentyna potrzebuje zwycięstwa w ostatnim meczu grupowym z Polską 30 listopada, aby zapewnić sobie miejsce w rundzie pucharowej.

Prawdopodobnie będą potrzebować Messiego, aby to dostarczył, a on wydaje się zdeterminowany, by się zobowiązać. Wie, że to jego ostatnie dni jako malarza przed przejściem do malarstwa.

Oglądaj Soccer North na żywo natychmiast po każdym meczu w Kanadzie Klejnot CBC, CBCSports.ca i Kanał CBC Sports na YouTube