Nauka

Messi pomaga uspokoić Argentynę zwycięstwem nad Meksykiem

LUSAIL, Katar, 26 listopada (Reuters) – Argentyna złagodziła presję po szokującej porażce na mundialu z Arabią Saudyjską, pokonując w sobotę Meksyk i może teraz ze spokojem zmierzyć się z ostatnim meczem fazy grupowej z Polską, powiedział kapitan Lionel Messi.

Argentyna pokonała Meksyk 2:0 na stadionie Lusail dzięki golom Messiego i Enzo Fernandeza w drugiej połowie i awansowała na drugie miejsce w grupie C, tracąc punkt do Polski.

„To ciężar zdjęty z naszych barków” – powiedział Messi. „Mamy spokój ducha i wszystko jest z powrotem w naszych rękach”.

Wysoka prasa Meksyku stłumiła atak Argentyny w pierwszej połowie, zanim wysublimowane trafienie Messiego w 64. minucie złagodziło presję po jego stronie, która odpadłaby z turnieju, gdyby przegrała.

„Myślę, że pierwsza połowa była trudna ze względu na sytuację i naszą potrzebę wygrania” – dodał Messi. „Nie mogliśmy znaleźć miejsca. Nie przenosiliśmy piłki z boku na bok.

„Ale w drugiej połowie zaczęliśmy robić to, czego broniliśmy. Zaczęliśmy szukać miejsca w liniach, a potem gol zmienił grę.

– Musieliśmy wygrać, ale mecz trzeba było rozegrać w ten sposób. Musieliśmy wygrać, żeby dać wszystkim spokój i móc podejść do meczu z Polską w inny sposób.

OGROMNE CIŚNIENIE

Trener Argentyny Lionel Scaloni przyznał, że jego zespół był pod ogromną presją przed meczem i że przytłaczające uczucie po zwycięstwie było uczuciem ulgi.

„Powinniśmy mieć więcej zdrowego rozsądku. To tylko mecz piłki nożnej” – powiedział. „To nie jest dobre, uczucie, że grasz coś więcej niż mecz piłki nożnej. To nie jest fajne.

„Wszyscy mieliśmy uczucie ulgi (ale) musimy wprowadzić pewne poprawki.

„Musimy spróbować sprawić, by gracze poczuli, że to jest mecz piłki nożnej, ponieważ inaczej za każdym razem, gdy musimy zagrać mecz, przejść do fazy pucharowej, przejść turniej lub cokolwiek innego, zawsze tak będzie z Argentyną .

READ  Polska firma Scallier rozszerza sieć parków handlowych w Rumunii o nowe otwarcie w Vaslui

„Oczywiście trudno jest sprawić, by ludzie zrozumieli, że jutro zaświeci słońce, niezależnie od tego, czy wygrasz, czy przegrasz. I że ważną rzeczą jest to, jak coś zrobiłeś, czy zrobiłeś to najlepiej, jak to możliwe. Zawsze staramy się to robić. „

Scaloni zaapelował również do swoich graczy, aby po zwycięstwie twardo stąpali po ziemi i skupili się na zadaniu. Argentyna może zapewnić sobie awans po zwycięstwie nad Polską w środę.

„Może myślisz, że jestem szalony, ale możemy powiedzieć, że tak, chcemy się tym cieszyć. Oczywiście oni lubią ten moment w szatni. Mnie też się podobał.

„Ale to wszystko. Jutro będziemy przygotowywać następny mecz, tak samo jak wtedy, gdy wygraliśmy Copa America (w zeszłym roku).

„Szczęście trwa tylko kilka minut. Musimy znaleźć równowagę emocjonalną, wygrać lub przegrać. To jest to, czego potrzebujemy”.

„Polska będzie trudnym meczem. Taka jest rzeczywistość… Nie mówię, że będziemy próbować, mówię, że wygramy mecz. Tego wszyscy chcemy. tak nie jest, zamierzamy przynieść naszą grę A, tak jak zrobiliśmy to dzisiaj. ”