Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Kamień milowy Westinghouse rozwija energetykę jądrową w Polsce

Published

on

Rozpoczęcie działalności inżynierskiej i projektowej front-end

Warszawa, Polska, 30 czerwca 2021 / PRNewswire / – Firma Westinghouse Electric Company ogłosiła uruchomienie Front-End Engineering and Design (FEED) w ramach dotacji od Agencji Handlu i Rozwoju Stanów Zjednoczonych (USTDA) na wsparcie programu jądrowego w Polska. FEED będzie ważnym krokiem w zbliżaniu projektu do realizacji. Jest to również jeden z kluczowych elementów realizacji Umowy Międzyrządowej (IGA) między Polska i Stany Zjednoczone o współpracy przy opracowywaniu cywilnego programu energetyki jądrowej Utworzenie FEED jest w dużej mierze finansowane ze środków: Stany Zjednoczone Rząd.

Kierownictwo Westinghouse podpisuje stypendium USTDA FEED w Polsce 30 czerwca 2021 r.

„Dziękujemy rządom Polski i USA za IGA i pomoc USA w prowadzeniu finansowania FEED. Działania FEED są ważnym krokiem naprzód”. Polska Program elektrowni jądrowych, a Westinghouse oczekuje na dostarczenie polskiemu rządowi najbardziej zaawansowanej i konkurencyjnej oferty technologicznej dla tego bardzo ważnego projektu ”- powiedział Elias Gedeon, starszy wiceprezes ds. operacji handlowych w Westinghouse.

Westinghouse zrealizuje FEED wspólnie z Bechtel Power Corp., partnerem w zakresie inżynierii, budowy i zarządzania projektami. Opiera się na technologii Westinghouse AP1000®, która oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, funkcjonalności i możliwości śledzenia obciążenia dostępny na rynku. Studium inżynieryjne front-end zostanie poddane przeglądowi przez polski rząd po roku, aby pomóc w wyborze najlepszego partnera do programu elektrowni jądrowej. .

Długoterminowa strategiczna współpraca pomiędzy Polska, Stany Zjednoczone i Westinghouse poprawiłyby bezpieczeństwo energetyczne kraju, pomogłyby radykalnie zmniejszyć emisje dwutlenku węgla i utrzymać niezawodne wytwarzanie energii po likwidacji starszych elektrowni węglowych.

Westinghouse Electric Company to wiodąca na świecie firma zajmująca się energetyką jądrową oraz wiodący dostawca produktów i technologii elektrowni jądrowych dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej na całym świecie. Westinghouse dostarczył pierwszy na świecie komercyjny ciśnieniowy reaktor wodny w 1957 r. Port wysyłkowy, Pa., USA Dzisiaj technologia Westinghouse jest podstawą dla około połowy elektrowni jądrowych działających na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić www.westinghousenuclear.com.

READ  Kryzys koalicyjny. A co ze Zjednoczoną Prawicą? Podsumowanie dnia

Łączność:
Aleksandra Felczak
Strategie Hill + Knowlton
Telefon: +48 603 130 673
[email protected]

Jody Aleksandra
Westinghouse Electric Company
M: 303-241-7250
[email protected]

Kierownictwo Westinghouse podpisuje stypendium USTDA FEED w Polsce 30 czerwca 2021 r.

Kierownictwo Westinghouse podpisuje stypendium USTDA FEED w Polsce 30 czerwca 2021 r.

Cision

Cision

Wyświetl oryginalną zawartość, aby pobrać multimedia:https://www.prnewswire.com/news-releases/westinghouse-milestone-advances-nuklearna-w-polsce-301323459.html

ŹRÓDŁO Westinghouse Electric Company

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *