Connect with us

Gospodarka

Jest decyzja Komisji Nadzoru Finansowego. Beata Koz³owska-Chy³a zostaje nowym szefem PZU

Published

on

Obejrzyj wideo
Likwidacja OFE. Kiedy poznamy szczegóły?

W marcu br. Po rezygnacji Pawła Surówki z funkcji prezesa PZURada nadzorcza ubezpieczyciela podjęła decyzję o powołaniu na to stanowisko Beaty Kozłowskiej-Chyły za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego. Do czasu zatwierdzenia urzędu Rada powierzyła obowiązki prezydenta Beacie Kozłowskiej-Chyle.

Zmiany w PZU. Kto jest nowym szefem?

Beata Kozłowska-Chyła była członkiem rady nadzorczej PZU SA, członkiem rady nadzorczej TFI PZU i PTE PZU oraz dwukrotnym członkiem zarządu PZU SA.

Zasiadała także w zarządzie PZU Życie. Pracowała jako zastępca dyrektora działu prawnego i licencyjnego Urzędu Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi oraz była prezesem polskiego wydawnictwa biznesowego.

PZU jest na szczycie listy najnowszych płatników CIT

Departament Skarbu opublikował coroczną listę największych podatników od osób prawnych; H. CIT. Okazało się, że liderem był bank PKO BP, który wpłacił 1,374 mld zł haraczu. PZU zajął ósme miejsce w tym rankingu, który zwrócił 550,79 mln zł i sprzedał m.in. mBank i Alior Bank.

>>> Przeczytaj także: Były szef CBA w zarządzie PZU. Ernest Bejda objął to stanowisko 4 maja

Grupa PZU to największa instytucja finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość skonsolidowanych aktywów przekroczyła 343 mld zł w 2019 roku. Ma 22 miliony klientów w pięciu krajach. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2010 roku.

READ  Polityka | Ekonomista
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *