Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Donald Trump trafił do szpitala z powodu koronawirusa. Nagrał krótki film

Published

on

Donald Trump został zabrany do szpitala: Biały Dom ogłosił, że prezydent USA zarażony koronawirusem został zabrany do wojskowego centrum medycznego w Bethesda w stanie Maryland jako środek ostrożności. Według źródła Reuters, Trump ma „niską gorączkę”. Przed wyjazdem do szpitala gospodarz Białego Domu nagrał krótki film. „Myślę, że radzę sobie bardzo dobrze”, powiedział w kilkusekundowym klipie.

Dla przypomnienia, w piątek poinformowano, że testy na koronawirusa, które Donald Trump i jego żona Melania przeszli dzień wcześniej, przyniosły pozytywne wyniki.

Późnym wieczorem polskiego czasu tak powiedział Biały Dom Amerykański prezydent zostaje przeniesiony do specjalnego mieszkania w Narodowym Wojskowym Centrum Medycznym Ty. Walter Reed w Bethesda w stanie Maryland.

Tak jak powiedziałem, Donald Trump zostanie tam „kilka dni”.

Rzeczniczka Białego Domu Kayleigh McEnany też to powiedziała Lekarze poprosili 74-letniego Trumpa o hospitalizację: ze względu na ostrożność, aby zagwarantować Prezydentowi najlepszą możliwą ochronę oraz – w razie potrzeby – natychmiastowa pomoc.

Zadbała o to również podczas pobytu w szpitalu wojskowym Prezydent będzie kontynuował swoją pracę.

Przed wyjazdem do obiektu wojskowego Donald Trump nagrał krótki film który został opublikowany w jego mediach społecznościowych.

„Chcę podziękować wszystkim za ogromne wsparcie. Jadę do szpitala Walter Reed. Myślę, że radzę sobie bardzo dobrze. Ale upewnimy się, że wszystko pójdzie dobrze. „ – zaznaczył Przewodniczący.

READ  Przemysław Radzik awansował do Sądu Apelacyjnego. Został nominowany przez nową Krajową Radę Sprawiedliwości

Zapewnił go „Pierwsza dama ma się bardzo dobrze”.

„Dziękuję bardzo, doceniam (twoje wsparcie – RMF) i nigdy tego nie zapomnę. Dziękuję – podsumował Trump.

Reuters zacytował źródło, które „zna sprawę” Donald Trump ma „niską gorączkę”.

Doktor Białego Domu Sean P. Conley powiedział to wcześniej Prezydent jest „zmęczony, ale w dobrym humorze”. Jego żona Melania Trump ma lekki kaszel i ból głowy.

Jednak Reuters zwraca uwagę 74-letni Trump pozostaje w grupie wysokiego ryzyka ze względu na swój wiek i wagę.

Agencja zauważa również, że Prezydent, który na co dzień jest bardzo aktywny na Twitterze, Od kilku godzin nie opublikował nowego posta od momentu otrzymania informacji o wykryciu infekcji.

W ramach leczenia – jak donosi Conley – Trump otrzymał dawkę Regeneron: „koktajl przeciwciał” którego skuteczność w walce z koronawirusem jest wciąż badana, ale zdaniem części ekspertów dotychczasowe wyniki badań są obiecujące.

Prezydent USA również się zgadza w tym cynk, witamina D, melatonina i aspiryna.

Po testach potwierdzających, że Donald Trump został zarażony SARS-CoV-2, prezydent – który obecnie obozuje przed wyborami 3 listopada – walczył przeszedł do kwarantanny i wł. Wszystkie jego piątkowe spotkania zostały odwołane.

Wbrew pierwotnym planom Trump nie wziął tego dnia w telekonferencji o pomocy seniorom zagrożonym Covid-19: Zamiast tego prowadził wiceprezes Mike Pence.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *