Connect with us

Świat

Jerozolima: Dziesiątki Palestyńczyków rannych w starciach izraelskiej policji, gdy żydowscy ekstremiści śpiewają „Śmierć Arabom”.

Published

on

Jerozolima: Dziesiątki Palestyńczyków rannych w starciach izraelskiej policji, gdy żydowscy ekstremiści śpiewają „Śmierć Arabom”.

Przemoc jest punktem kulminacyjnym nowej fazy złożonego, wzmożonego napięcia w mieście, która rozpoczęła się półtora tygodnia temu na początku Ramadanu i wywołała niezwykłe oświadczenie ambasady USA w Jerozolimie w piątek rano wzywające do „Wszystkich odpowiedzialnych głosów ”. [to] promować koniec podżegania. „

setki Palestyńczycy zgromadzili się w okolicy Damascus Gate w czwartek wieczorem, aby zaprotestować przeciwko zamknięciu placu przed bramą, popularnego miejsca spotkań młodych Palestyńczyków, zwłaszcza w czasie Ramadanu.

Szklanymi butelkami i kamieniami rzucano w policję, która za pomocą granatów ogłuszających, gumowych kul i armatek wodnych rozpylała cuchnącą „skunksową wodę”, aby rozproszyć tłum.

W pewnym momencie grupie młodych mężczyzn udało się zerwać słup z zamontowaną kamerą monitorującą i podpalić go, tworząc chwilowo barykadę.

Palestyński Czerwony Półksiężyc powiedział, że 105 Palestyńczyków zostało rannych, z których 22 było hospitalizowanych.

W pobliżu policja ustawiła własne barykady, aby uniemożliwić setkom zwolenników żydowskiego ruchu ekstremistycznego Lehava dotarcie do tego samego obszaru.

Filmy w mediach społecznościowych pokazują setki ludzi maszerujących jedną z głównych arterii Jerozolimy, ulicą Jaffa, do Bramy Damasceńskiej, wielokrotnie skandując „Śmierć Arabom”.

Izraelskie media donoszą, że zwolennicy Lehavy rzucali kamieniami w policję, a filmy w mediach społecznościowych pokazują, jak rozrzucają ich armatki wodne.

Lehavę zachęciły niedawne wybory do izraelskiego parlamentu kilku ekstremistycznych polityków rasistowskich, z których wszyscy byli otwarcie zabiegany przez premiera Benjamina Netanjahu w swoich ciągłych próbach utworzenia nowego rządu.

Napięcia zostały dodatkowo zaostrzone przez serię filmów opublikowanych w Tik Tok w ciągu ostatnich kilku tygodni, które wydają się wskazywać na ataki, w tym jeden rzekomo pokazujący palestyńską młodzież uderzającą dwóch religijnych Żydów w tramwaju miejskim.

Przemoc trwała do piątku rano. W całym mieście odnotowano incydenty, w tym nagranie wideo pokazujące, jak młodzi Palestyńczycy wielokrotnie kopali Żyda we Wschodniej Jerozolimie, gdy ten leży na ziemi, próbując chronić swoją głowę.

Netanjahu, od dawna obrońca praw LGBTQ, zabiega homofobów i rasistów o utrzymanie władzy

Inny film wydaje się pokazywać religijną żydowską młodzież atakującą arabski dom rodzinny i wrzucającą kije i inne przedmioty na ziemię, podczas gdy dziecko słyszy krzyki.

READ  Biały Dom potępia komentarze CNN prezentera Fox News

Według policji, dwudziestu funkcjonariuszy zostało rannych, trzech z nich było hospitalizowanych.

Policja twierdzi, że doszło do 44 aresztowań.

W jednym ze znaczących wydarzeń ambasada Stanów Zjednoczonych wydała w piątek rano oświadczenie w języku angielskim, hebrajskim i arabskim: „Jesteśmy głęboko zaniepokojeni incydentami przemocy w Jerozolimie w ostatnich dniach. Mamy nadzieję, że wszyscy są odpowiedzialni. powrócić do spokoju i poszanowania bezpieczeństwa i godności wszystkich w Jerozolimie. „

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *