Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Vasilisa Marzaliuk V na Mistrzostwach Europy w Zapasach w Polsce

Published

on

Mińsk, 23 kwietnia (BiełTA) – Wasylisa Marzaliuk z Białorusi zajęła piąte miejsce w kategorii 76 kg kobiet na Mistrzostwach Europy w Zapasach 2021 w Warszawie (Polska).

Białoruska lekkoatletka, która w marcu zakwalifikowała się do Igrzysk Tokio 2020, pokonała Norwegów Iselin Marię Moen Solheim 5: 4 i Ukrainkę Anastazję Szustową 11: 5. Białorusinka przegrała w półfinale z Rosjanką Natalią Worobiewą 3: 6, aw Walka o brązowy medal z Niemką Aline Rotter Focken 0: 4. Drugi brąz powędrował do Cynthii Vescan z Francji. Tytuł europejski zapewnił Estończyk Epp Mae. Rosjanka Natalya Vorobieva zdobyła srebro.

Julia Pisarenko z Białorusi również zajęła piąte miejsce w kat. 59 kg. Złoto trafiło do Bilyany Dubovej z Bułgarii. Rosjanka Veronika Chumikova zdobyła srebro. Brązowe medale odebrały Katerina Zhydachevska z Rumunii i Anastasia Nichita z Mołdawii.

Katerina Pichkovskaya z Białorusi zajęła piąte miejsce w kategorii 55 kg. Mistrzostwo zdobyła Stalvira Orszusz z Rosji. Srebro trafiło do Roksany Zasiny z Polski. Brązowe medale odebrali Andreea Ana z Rumunii i Christina Demko z Ukrainy.

W kategorii 68 kg Hanna Sadczanka z Białorusi przegrała w repasażach z Ukrainką Aliną Bereżną z Ukrainy 0: 6. Jej przeciwniczka zdobyła brąz. Drugi brąz powędrował do Adeli Hanzlickovej z Czech. Złoto zabezpieczył francuski Koumba Larroque. Srebro odebrano od rosyjskiego Chanum Wieliewa.

Natalya Varakina z Białorusi przegrała w kwalifikacjach do 50 kg z Rumunką Aliną Vuc 1:12. Brązowe medale zdobyły Anna Łukasiak z Polski i Ekaterina Poleshchuk z Rosji. Mariya Stadnik z Azerbejdżanu zdobyła złoto. Srebro trafiło do Migleny Georgieva z Bułgarii.

Iryna Kurachkina z Białorusi 23 kwietnia powalczy o złoto w kategorii 57 kg. Białorusinka Veronika Ivanova ponownie wystąpi w kategorii 62 kg.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *