Connect with us

Sport

Prezydent AIBA Kremlev wdzięczny za wsparcie Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Published

on

Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki stwierdził, że „wyraźnie widzi wiele pozytywnych problemów”, aby „przekształcić” Międzynarodowy Związek Bokserski (AIBA).

Uwagi Kraśnickiego pojawiły się po oficjalnym spotkaniu z prezydentem AIBA Umarem Kremlevem i sekretarzem generalnym Istvánem Kovácsem.

Polska jest obecnie gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Świata AIBA, które rozpoczęły się 13 kwietnia i mają zakończyć się jutro.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zawiesił AIBA w 2019 roku jako organ olimpijski w boksie.

AIBA została również pozbawiona jakiegokolwiek udziału w turnieju bokserskim w Tokio 2020 ze względu na obawy dotyczące zarządzania, finansów oraz sędziowania i oceny.

Wcześniej w tym miesiącu Rada Dyrektorów AIBA zatwierdziła serię reform, które Kremlev uznał za „od dawna oczekiwane” i „kluczowe”, aby pomóc organizacji w osiągnięciu postępu w ogólnej strategii, zarządzaniu, finansach i sportowej uczciwości.

„Boks to ważny sport dla Polski, a Polski Komitet Olimpijski z przyjemnością wspiera jego rozwój w naszym kraju” – powiedział Kraśnicki.

„Monitorujemy każdy wysiłek podejmowany przez kierownictwo AIBA w celu zmiany i wyraźnie dostrzegamy wiele pozytywnych problemów w tym procesie”.

Ponad 400 bokserów z 52 krajów bierze udział w młodzieżowych mistrzostwach świata, które odbywają się na tle pandemii koronawirusa.

Kremlev podziękował POC za wsparcie w organizacji gali w Kielcach.

„Pomimo wszystkich możliwych trudności związanych z pandemią, umożliwiliśmy przeprowadzenie tak ważnych zawodów dla naszego młodego pokolenia sportowców” – powiedział Kremlev.

Boks został usunięty z wstępnej listy sportów na Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 w zeszłym roku, zanim został dodany do programu.

„Wiemy, że polski NOC wykonał świetną robotę, pomagając sportowcom podczas Igrzysk Europejskich 2023 w Krakowie” – dodał Kremlev.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni całej krakowskiej drużynie za powitanie boksu w ramach programu sportowego 2023 roku.

„AIBA w pełni wspiera starania Europejskiej Federacji Bokserskiej o organizację zawodów”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *