Connect with us

Nauka

Kwietniowe, urodzinowe deszcze przynoszą majowe kwiaty z Polski

Published

on

Wywołanie wszystkich zielonych wskaźników. Już prawie czas uprawiać tę glebę. Jeszcze trochę chłodno, więc proszę postępuj zgodnie z radą starej babci, aby pozwolić zarazkom wydostać się z gleby, zanim tam pójdziesz i zabrudzisz sobie palce. Zarazki są ciepłymi gospodarzami; Twoja pierwsza praktyczna zasada.
Ponieważ wciąż trwa pora deszczowa, przyjrzyjmy się niektórym znakomitym Polakom, którzy obchodzą dziś urodziny, 22 kwietnia, a po nich rozkwitną polskie kwiaty. Słyszeliśmy o prysznicach dla dzieci, ale prysznice urodzinowe?

Najbardziej znana z hitu “Wszystko czego dziś chcę” z 1980 roku, 66. urodzin Izabeli Ludwiki Trojanowskiej. Piosenkarka i aktorka filmowa osiągnęła w Polsce sławę, ale przeszkodę napotkała w 1982 roku, kiedy wprowadzano stan wojenny. Widzisz, ponieważ większość artystów nie ma żadnych zahamowań co do swojej pracy, Trojanowska wydała album, którego politycznie naładowane teksty ostro krytykowały stan wojenny. Rekord ten został ostatecznie wycofany przez rządową cenzurę i skrytykowany przez Solidarność i władze komunistyczne, prawdopodobnie dla zachowania pokoju. Piosenkarka postanowiła wyemigrować z kraju i wraz z mężem przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, zanim ostatecznie osiedliła się w Niemczech. Trojanowska wydała dwa angielskie single w połowie lat 80., ale nie były one zbyt dobre.
Opisany przez znanego historyka Holokaustu Michaela Marrusa jako „imponująca praca, jedna z najważniejszych książek o historii nazistowskiego Holokaustu”, The Warsaw Ghetto: A Guide to the Perished City została napisana przez Polkę, 59-letnią Barbarę Engelking. socjolog obchodzi dziś urodziny. Książka zawiera szczegółowe mapy getta, tak aby czytelnicy mogli zlokalizować rzeczywiste ulice. Engelking jest także założycielem i dyrektorem Polskiego Centrum Badań Holokaustu w Warszawie oraz przewodniczącym Polskiej Rady Międzynarodowej Auschwitz. Jednak ostatnio trochę trudności, bo od lutego ubiegłego roku warszawski sąd orzekł, że Engelking i jego współautor w książce Dalej jest noc powinni przeprosić za zarzuty pod adresem niektórych sołtysów, którzy są naczelnikami miejskich wydziałów administracyjnych. Engelking odwoła się od wyroku. W każdym razie wszystkiego najlepszego dla Barbary.
 A co powiesz na dwupiętrowy? Ci dwaj chłopcy stali się pierwszymi bliźniakami, którzy grali w piłkę nożną dla Polski, kiedy zostali wybrani jako startujący do meczu z Francją w lutym 2000 r. I byli kolegami z drużyny na Mistrzostwach Świata 2002. Wszystkiego najlepszego z okazji 45. urodzin braci Michała i Marcina Żewłakowa. Obaj już na emeryturze, Michał grał jako obrońca, co uniemożliwia drużynie przeciwnej strzelanie goli, i był trzecim zawodnikiem z największą liczbą meczów w reprezentacji Polski. „Ograniczony” oznacza, że ​​gracz rywalizuje na poziomie międzynarodowym. Michał był także kapitanem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Marcin grał na pozycji napastnika, czyli zawodnika drużyny najbliższej bramki przeciwnika, którego głównym zadaniem jest strzelanie goli dla swojej drużyny. Jako bliźniacy technicznie jeden z tych facetów musi być kilka sekund starszy od drugiego, ale czy to Michał czy Marcin? Ktoś zostawia to tajemnicze pytanie na stole sportowym, w drugich drzwiach na korytarz po twojej prawej stronie.
Algorytm jest modelowany w poczekalni z drzwiami wejściowymi i wyjściowymi. Początkowo drzwi wejściowe są otwierane, a drzwi wyjściowe zamykane. Wszystkie procesy, które wymagają wejścia do sekcji krytycznej prawie w tym samym czasie, wchodzą do poczekalni; ostatni zamyka drzwi wejściowe i otwiera drzwi wyjściowe. Następnie procesy wchodzą do sekcji krytycznej jeden po drugim (lub w większych grupach, jeśli pozwala na to sekcja krytyczna). Ostatni proces opuszczania krytycznej sekcji zamyka drzwi wyjściowe i ponownie otwiera drzwi wejściowe, tak aby następna partia procesów mogła wejść. … I nie mam pojęcia, co właśnie napisałem. Wikipedia próbuje rozszyfrować fascynujący świat algorytmów, którego broni aktualny 71-letni informatyk i wybitny profesor Bolesław Karol Szymański. Nawiasem mówiąc, powyższe jest oficjalnie znane jako Algorytm Szymańskiego.
Ten dżentelmen jest dyrektorem Centrum Badań Naukowych nad Społecznymi Sieciami Poznawczymi, które bada podstawy nauk społecznych i kognitywnych i jest finansowane przez armię amerykańską. Szymański jest również jednym z badaczy projektu Droga Mleczna, którego celem jest modelowanie gwiazd w Drodze Mlecznej, które zostały wydobyte z pobliskich galaktyk. Szymański jest także członkiem Fundacji Wybitnych Naukowców Polskiego Pochodzenia i Rodowodu Kolegium Kościuszki.
Ach, spójrz, zerwij kwiaty. Chociaż są polskiego pochodzenia, według jednego z naszych czytelników ogrodniczych można je uprawiać w stanie Nowy Jork. Zacznij od posadzenia nasion polskiego kwiatu – maku kukurydzianego. Jest bardzo odporny i wymaga minimalnej pielęgnacji, zakorzeniając się nawet w zacienionych miejscach. Przygotuj się na jaskrawoczerwone kwiaty, które kwitną od wiosny do jesieni.
Następnie weź nasiona irysa syberyjskiego. Ta wyjątkowo odporna na zimno roślina do końca lata wytwarza białe, żółte, różowe, fioletowe i niebieskie kwiaty.
Trollius europaeus, czyli kwiat globu, to kolejny spektakl czekający na zobaczenie. Ta roślina kwitnąca, silnie skupiona i żółta, jest w rzeczywistości członkiem rodziny jaskier. Ten mały klejnot, często spotykany wzdłuż brzegów rzek, wymaga naprawdę wilgotnej gleby, aby dobrze się rozwijać, więc sprawdź glebę, jeśli posadzono ją w pełnym słońcu.
Nazwany bardziej ze względu na swój wygląd niż zapach, oddech dziecka jest prawdopodobnie najdłuższym nasionkiem kwiatowym, jakie możesz dostać. Ta kochająca słońce roślina, oznaczona małymi białymi kwiatami, kwitnie aż do pierwszych przymrozków.
Uwaga dodatkowa: ponieważ są to byliny, zdecyduj pilnie, gdzie chcesz umieścić nasiona w kolejnych latach koloru!

READ  Oczekuje się, że rozwój energetyki wiatrowej na lądzie podwoi się, mówi 50Hertz w Niemczech, Energy News, ET EnergyWorld
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *