Connect with us

Świat

USA: Szpital Illinois ogranicza szczepienia przeciwko Covid-19. Wystąpiły skutki uboczne – PCh24.pl

Published

on

Szczepienie przeciwko koronawirusowi zostało odwołane w szpitalu w Libertyville w stanie Illinois w USA. Kierownictwo placówki medycznej informuje, że niektórzy zaszczepieni pracownicy placówki doświadczyli niepożądanych skutków ubocznych.

W Stanach Zjednoczonych służby medyczne mają już pierwsze partie szczepionek przeciwko koronawirusowi i chorobie Covid-19. W piątek szczepionkę przejął między innymi wiceprezydent USA Mike Pence i jego małżonka. Formulacja Pfizera jest bezpieczna, twierdzą eksperci, ale jej stosowanie zostało przerwane w szpitalu w Illinois. Okazało się, że czterech lekarzy pracujących w ośrodku miało skutki uboczne. Obecnie trudno jest ocenić, czy był to „zbieg okoliczności”, czy też należy spodziewać się skutków ubocznych w większej grupie populacji.

„Ze względów bezpieczeństwa wstrzymujemy się ze szczepieniami, abyśmy mogli lepiej zrozumieć, co mogło spowodować te reakcje” – powiedział fragment z Condell Medical Center w Libertyville. Szpital donosi, że osoby, u których zidentyfikowano działania niepożądane, odczuwają mrowienie i przyspieszone tętno.

Rzecznik rzecznika Aurora Health powiedział, że pracownicy szpitala wracają do zdrowia w domu, ale jeden z nich musiał być hospitalizowany, ponieważ jego stan był cięższy. „Tych czterech członków zespołu stanowi mniej niż 0,15 procent ogółu – do tej pory około trzech tysięcy osób zostało zaszczepionych w całej placówce” – lekceważąc problem.

W oświadczeniu zauważono również, że reakcje, które wystąpiły wkrótce po przyjęciu szczepionki, były oczekiwanym efektem ubocznym. Dodano, że przerwanie szczepień umożliwia dalszemu personelowi i pacjentom lepsze zrozumienie, co dokładnie mogło spowodować skutki uboczne. Jednocześnie zapewniono, że szczepienia w innych szpitalach grupy Advocate Aurora Health będą kontynuowane.

Źródło: dorzeczy.pl, abc7chicago.com

WMa

READ  Papież Franciszek pomija uroczystości sylwestrowe z powodu bólu pleców
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *