Connect with us

Gospodarka

Jeff Bezos jest wart ponad 200 miliardów dolarów. Dostał to w 26 lat

Published

on

O autorze

Wartość netto założyciela Amazona, Jeffa Bezosa, przekroczyła 200 miliardów dolarów 26 sierpnia, ustanawiając historyczny rekord. Bezos opracował ją przez ponad 20 lat i jest obecnie jedynym biznesmenem, którego majątek przekroczył 200 miliardów. Tylko w tym roku zwiększył swoją fortunę o ponad 82 miliardy dolarów – informuje New York Post.

Jeff Bezos to najbogatszy człowiek na świecie. W rankingu jest m.in. przed Billem Gatesem, który według Bloomberga Obecnie posiada 123 miliardy dolarów, Mark Zuckerberg – 106 miliardów dolarów, a Elon Musk – ponad 95 miliardów dolarów.

Według New York Post Bezos posiada obecnie ponad 54 miliony akcji Amazon, co stanowi ponad 10 procent udziałów. Ponadto akcje spółki Blue Origin wyceniane są na dziesiątki miliardów dolarów, a gotówka i inne aktywa na ponad 7 miliardów dolarów. Obliczenia pokazują, że gdyby Bezos nie rozstał się w zeszłym roku z żoną (która otrzymała w ramach ugody 20 milionów akcji Amazona), jego wartość netto wyniosłaby dziś ponad 250 dolarów, a nie 200 miliardów dolarów.

Bezos zbił fortunę w dużej mierze dzięki sukcesom Amazona, którego nadal jest prezesem i dyrektorem. Firma powstała w Seattle w 1994 roku i jest obecnie jedną z najbardziej znanych na świecie. Centra logistyczne firmy powstały m.in. w Polsce. W Gdańsku znajduje się ośrodek badawczo-rozwojowy Mieliśmy okazję odwiedzić.

READ  GEODIS uznany za lidera logistyki w Polsce
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *