Connect with us

Nauka

Japońska agencja kosmiczna wyśle ​​na Marsa kamerę 8K

Published

on

Japan Aerospace Exploration Agency i nadawca NHK łączą siły, aby opracować kamerę kosmiczną zdolną do filmowania w rozdzielczościach 4K i 8K, aby uchwycić Marsa w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie widziano. Tymczasem pozostaje wideo 8K drogie z powrotem tutaj na Ziemi, więc jeśli zamierzasz uzyskać materiał filmowy o absurdalnie wysokiej rozdzielczości, równie dobrze może to być coś nie z tego świata.

W Komunikat prasowy ogłaszając współpracę w tym tygodniu, JAXA powiedziała, że ​​ta „kamera Super Hi-Vision” sfilmuje czerwoną planetę i jej księżyce, Fobosa i Deimosa, podczas planowanego przez agencję Marsa Moons eXploracja misja. Po zainstalowaniu na statku kosmicznym MMX, będzie robił zdjęcia Marsa w regularnych odstępach czasu i częściowo przesyłał je na Ziemię, aby „stworzyć gładki obraz” i przechowywać oryginały w kapsule powrotnej wracającej do domu.

Oprócz filmowania Marsa, kamera pomogłaby również JAXA i NHK w wizualizacji zachowania statku kosmicznego z powrotem na Ziemi, łącząc dane lotu z jego zdjęciami w bardzo wysokiej rozdzielczości. Może też pomóc im w obsłudze statku kosmicznego – dodał JAXA.

„Filmując misję MMX w układzie marsjańskim, 300 milionów kilometrów od Ziemi, za pomocą nowo opracowanej kamery Super Hi-Vision, JAXA i NHK będą współpracować, aby przekazać atrakcyjność nowego horyzontu, którego nigdy wcześniej nie widziano szczegółowo, do wielu ludzi w żywy i inspirujący sposób ”- powiedział JAXA.

MMX ma wystartować w 2024 r. I dotrzeć na Marsa do 2025 r., Więc minie jeszcze trochę czasu, zanim zobaczymy materiał 8K. Jednak dzięki tak szczegółowym obrazom może pomóc naukowcom rozwikłać zagadkę historii Marsa i bliżej przyjrzeć się, jak mikroby i woda przetrwać na powierzchni planety. I oczywiście NHK odejdzie od umowy, przedstawiając dosłownie jedyny w swoim rodzaju materiał, z którym żaden inny nadawca nie może mieć nadziei na dopasowanie. Teraz to jest co nazywasz sytuacją korzystną dla wszystkich.

READ  Epicka historia mesjasza
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.