Connect with us

Nauka

Japońska agencja kosmiczna wyśle ​​na Marsa kamerę 8K

Published

on

Japan Aerospace Exploration Agency i nadawca NHK łączą siły, aby opracować kamerę kosmiczną zdolną do filmowania w rozdzielczościach 4K i 8K, aby uchwycić Marsa w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie widziano. Tymczasem pozostaje wideo 8K drogie z powrotem tutaj na Ziemi, więc jeśli zamierzasz uzyskać materiał filmowy o absurdalnie wysokiej rozdzielczości, równie dobrze może to być coś nie z tego świata.

W Komunikat prasowy ogłaszając współpracę w tym tygodniu, JAXA powiedziała, że ​​ta „kamera Super Hi-Vision” sfilmuje czerwoną planetę i jej księżyce, Fobosa i Deimosa, podczas planowanego przez agencję Marsa Moons eXploracja misja. Po zainstalowaniu na statku kosmicznym MMX, będzie robił zdjęcia Marsa w regularnych odstępach czasu i częściowo przesyłał je na Ziemię, aby „stworzyć gładki obraz” i przechowywać oryginały w kapsule powrotnej wracającej do domu.

Oprócz filmowania Marsa, kamera pomogłaby również JAXA i NHK w wizualizacji zachowania statku kosmicznego z powrotem na Ziemi, łącząc dane lotu z jego zdjęciami w bardzo wysokiej rozdzielczości. Może też pomóc im w obsłudze statku kosmicznego – dodał JAXA.

„Filmując misję MMX w układzie marsjańskim, 300 milionów kilometrów od Ziemi, za pomocą nowo opracowanej kamery Super Hi-Vision, JAXA i NHK będą współpracować, aby przekazać atrakcyjność nowego horyzontu, którego nigdy wcześniej nie widziano szczegółowo, do wielu ludzi w żywy i inspirujący sposób ”- powiedział JAXA.

MMX ma wystartować w 2024 r. I dotrzeć na Marsa do 2025 r., Więc minie jeszcze trochę czasu, zanim zobaczymy materiał 8K. Jednak dzięki tak szczegółowym obrazom może pomóc naukowcom rozwikłać zagadkę historii Marsa i bliżej przyjrzeć się, jak mikroby i woda przetrwać na powierzchni planety. I oczywiście NHK odejdzie od umowy, przedstawiając dosłownie jedyny w swoim rodzaju materiał, z którym żaden inny nadawca nie może mieć nadziei na dopasowanie. Teraz to jest co nazywasz sytuacją korzystną dla wszystkich.

READ  Gwiazda ginie przez „spaghetti”, gdy jest konsumowana przez supermasywną czarną dziurę
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *