Connect with us

Zabawa

Inwestycje w tureckim ośrodku narciarskim rosną wraz z rozwojem turystyki

Published

on

ANKARA

Inwestycje w ośrodku narciarskim Erciyes w środkowej Turcji, który jest gorącym miejscem dla turystów zagranicznych i lokalnych, przyspieszyły dzięki pracowitemu sezonowi zimowemu pomimo pandemii koronawirusa.

Murat Cahid Cingi, prezes Erciyes Ski Resort, powiedział agencji Anadolu, że intensywny sezon zimowy w regionie sprawił, że potrzeba udogodnień i zakwaterowania z powrotem stała się tematem porządku dziennego.

„Pomimo pandemii, Erciyes miał bardzo udany sezon zimowy” – powiedział Cingi, dzięki czemu inwestycje rozpoczęte przed sezonem zimowym są kontynuowane.

„Prace budowlane przy największych tureckich hotelach górskich, hotelu Xperia i hotelu Radisson Blu, trwają w Erciyes” – powiedział obok miejskiego centrum sportowego w Kayseri.

„Mówimy o inwestycji w wysokości prawie 500 milionów lirów tureckich (70 milionów dolarów)” – powiedział Cingi.

Cingi zauważył, że liczba zagranicznych turystów odwiedzających Erciyes znacznie wzrosła w ciągu ostatnich czterech lat dzięki lotom czarterowym. Ośrodek narciarski wygenerował dochód w wysokości 100 milionów dolarów w tym sezonie narciarskim (od grudnia do marca).

Nowa inwestycja hotelowa powinna zostać ukończona do końca 2021 roku

Recep Arifoglu, koordynator inwestycji turystycznych w Artas Insaat, powiedział, że inwestycja w czterogwiazdkowy hotel na górze Erciyes powinna zakończyć się 20 grudnia i być gotowa do sezonu zimowego.

Według Arifoglu całkowita inwestycja w hotel z 60 luksusowymi pokojami i strefą wellness o powierzchni 1500 metrów kwadratowych to 12 milionów dolarów.

„Będzie tam strefa rozrywkowo-sportowa, w której dziennie będzie mogło przebywać 2000 osób” – powiedział. Dodanie nazwy marki Radisson Blu czyni z obiektu „centrum przyciągania”.

Arifoglu wyjaśnił powody wyboru Erciyes do inwestycji, mówiąc, że ośrodek narciarski charakteryzuje się jakością, wielkością i zapleczem technicznym.

„Erciyes, jeden z najnowocześniejszych obiektów w Europie, stał się ulubionym miejscem dzięki 120 kilometrom tras narciarskich i 110 kilometrom kolejek linowych, które obsługują szerokie grono miłośników narciarstwa – od początkujących po olimpijczyków.

READ  Tańcz z gwiazdami. Sylwester Wilk wrócił, Anna Karwan wyszła. Komentarze od publiczności

Góra przyciąga także zimą miłośników snowboardu, kite’u i skuterów śnieżnych, a latem organizuje wyścigi zjazdowe i obozy sportowe – podkreślił.

Arifoglu uzasadnił łatwy transport do Erciyes słowami: „Jest to jeden z najłatwiejszych ośrodków narciarskich, do którego można podróżować, ponieważ ma bezpośrednie loty krajowe do Istambułu, Izmiru i Antalyi, a także loty międzynarodowe do Niemiec, Holandii, Szwajcarii i Francji a także loty czarterowe do Rosji, Ukrainy i Polski. “

„Do ośrodka narciarskiego Erciyes można dojechać w 30 minut samochodem z centrum miasta”.

Dodał, że wzrost liczby turystów zagranicznych zmusił region do stworzenia obiektu światowej klasy, dlatego grupa hotelowa zdecydowała się zainwestować w Erciyes.

„Ponadto położenie w pobliżu Kapadocji, innego regionu turystycznego w Turcji, znanego z bajecznych kominów, oraz nowo odkryte walory turystyczne Kayseri zwiększają popularność Erciyes zarówno w kraju, jak i za granicą” – podkreślił Arifoglu.

Ośrodek w prowincji Kayseri, który podczas pandemii oferował narciarzom lub snowboardzistom bezpieczne i zdrowe wakacje tej zimy, znalazł się w pierwszej piątce spośród 30 zgłoszeń z Turcji.

Ośrodek narciarski Erciyes został niedawno certyfikowany przez Bureau Veritas, firmę specjalizującą się w testach, inspekcjach i certyfikacji, na wszystkie środki zapobiegawcze przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Ponadto Erciyes jest pierwszym i jedynym ośrodkiem narciarskim na świecie z certyfikatem Safe Ski Resort, zgodnie z oświadczeniem kierownictwa ośrodka.

Witryna agencji Anadolu zawiera tylko część wiadomości zagregowanych dla abonentów systemu AA News Broadcasting System (HAS). Prosimy o kontakt w sprawie opcji subskrypcji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *