Connect with us

Najważniejsze wiadomości

DVIDS – Aktualności – USAG Poland organizuje pierwszy kurs oficerski antyterrorystyczny w Obozie Kościuszki

Published

on

DVIDS – Aktualności – USAG Poland organizuje pierwszy kurs oficerski antyterrorystyczny w Obozie Kościuszki

POZNAŃ, Polska – Podczas przełomowego wydarzenia szkoleniowego w zakresie bezpieczeństwa, garnizon armii amerykańskiej w Polsce był gospodarzem pierwszego kursu oficerów antyterrorystycznych poziomu 2 dla 46 żołnierzy i cywilów w Obozie Kościuszki w dniach 22–26 kwietnia 2024 r. Kurs dostarczył kluczowych umiejętności radzenia sobie z dynamicznymi zagrożeniami w regionie i stanowi znaczący krok naprzód we wzmacnianiu środków bezpieczeństwa.

„Jesteśmy tutaj, aby pomagać i asystować w identyfikowaniu wyjątkowych słabych punktów sytuacji [the students] „Przeprowadź oceny w granicach państwa-gospodarza, aby upewnić się, że jego dowódcy skuteczniej realizują proces planowania” – wyjaśnił Christopher Wilson, instruktor w mobilnym zespole szkoleniowym Szkoły Żandarmerii Wojskowej Stanów Zjednoczonych w Fort Lenord Wood w stanie Missouri.

Studenci wdrożyli proces zarządzania ryzykiem antyterrorystycznym w Obozie Kościusko, spodziewając się sformułowania, uzasadnienia i przekazania decyzji w formie pięciu kompleksowych produktów oraz końcowego, trzygodzinnego przeglądu, a wszystko to będzie zakotwiczone w tych ramach strategicznych.

Sam kurs zakończył się sukcesem, ale podróż w celu wysłania mobilnego zespołu szkoleniowego do Polski wymagała dużo pracy od oficera antyterrorystycznego garnizonu, Arllana Ibita.

„Bez względu na to, jak na to spojrzeć, Polska jako całość jest nowym frontem wschodnim” – powiedział mieszkaniec Seattle.

„Jeśli chodzi o jednostki rotacyjne, V Korpus i rozbudowę garnizonu w Polsce, mamy do czynienia z mieszanką silnych i ekspedycyjnych struktur, co z kolei stwarza wiele potencjalnych problemów w walce z terroryzmem”.

To połączenie struktur obejmuje obecnie obecność 11 elementów wsparcia garnizonu Garnizonu Armii Stanów Zjednoczonych w Polsce.

„Każda jednostka wsparcia garnizonu jest inna i stwarza trudności w jej interpretacji. Musieliśmy zapewnić ciągłość, aby wypełnić tę lukę” – wyjaśnił Ibit.

Pomysł przeniesienia tutaj kursu ATO zrodził się latem zeszłego roku, kiedy armia amerykańska w Europie i Afryce sprowadziła tu swój zespół w celu przeszkolenia personelu.

READ  Dania zabiła miliony norek w obawie przed koronawirusem. Teraz martwe zwierzęta „wychodzą” z grobów.Wiadomości ze świata

„Pomyślałem: OK, skoro USAREUR-AF był w stanie sprowadzić własną drużynę z Niemiec, dlaczego nie zapytają, czy mogliby tu przyjechać trenerzy MTT ze Stanów Zjednoczonych” – powiedział Ibit. „Pingowałem do nich przez cały rok i w końcu udało się”.

Determinacja i strategiczna koordynacja Ibita opłaciły się, ponieważ przekroczył on oczekiwania związane z rejestracją. Ten sukces podkreśla kluczowe znaczenie proaktywnych szkoleń w zakresie bezpieczeństwa w regionie.

„Szerszy obraz jest taki, że jest to mnożnik siły” – wyjaśnia Ibit. „Ja na przykład przygotowuję się do odejścia, ale mojego następcy jeszcze przez jakiś czas tu nie będzie. Mając to na uwadze, mamy teraz nowo wyszkolonych ATO. Możesz wkroczyć, aby wypełnić tę lukę, tę rolę, dopóki nie przybędzie mój następca.

Ponieważ Ibit kładzie nacisk na rolę kursu jako zwielokrotniacza siły i podkreśla znaczenie gotowości podczas zmian, uczestnicy nie marnują czasu na wykorzystanie nowo zdobytej wiedzy w celu zwiększenia efektywności operacyjnej.

„Ten kurs jest kluczowy dla oficera wojskowego” – powiedział sierż. sztabowy Hector, przydzielony do 317. Batalionu Żandarmerii Wojskowej, obecnie stacjonującego w Polsce. „Obecnie moim zadaniem jest na przykład dopilnowanie, aby nie doszło do włamań do naszych obiektów lub pomieszczeń. Jako nowy ATO będę sprawdzał, jakie luki w zabezpieczeniach naszych systemów nie zostały jeszcze ocenione, aby zapobiec takim zdarzeniom”.

Kurs ten będzie powracał do USAG Polska raz w roku w dającej się przewidzieć przyszłości, w miarę dalszego rozwoju i rozbudowy garnizonu.

Garnizon Armii Stanów Zjednoczonych w Polsce, stacjonujący w Obozie Kościuszki w Poznaniu, jest kluczowym ośrodkiem wspierającym 10 000 amerykańskich żołnierzy w 11 jednostkach wsparcia garnizonowego w kraju. Jako najnowszy garnizon armii, odgrywa kluczową rolę jako „siedziba armii na wschodniej flance”.






Data wykonania: 26 kwietnia 2024 r
Data wydania: 26.04.2024 10:40
Identyfikator historii: 469627
Lokalizacja: POZNAŃ, PL
Miasto rodzinne: SEATTLE, WA, USA



Widoki internetowe: 20
Pliki do pobrania: 0

DOMENA PUBLICZNA

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *