Tenis: Polka Świątek powiększa prowadzenie na 1. miejscu światowego rankingu WTA – sekcja angielska

Świątek W sobotę pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę 7:4, 4:6, 7:6 i zwyciężyła turniej Madrid Open na kortach ziemnych w Hiszpaniii zdobyła swój 20. tytuł w karierze singlowej.

Świątek zwyciężył w lutym turniej Qatar Open w Doha po raz trzeci z rzędu. W marcu ona triumfował na turnieju BNP Paribas Open w Indian Wells w Kalifornii.

W listopadzie polska gwiazda wyzdrowiała Zapewniła sobie miejsce na szczycie światowych rankingów tenisa kobiecego po zwycięstwie w kończącym sezon turnieju WTA Finals w Meksyku.

Ona teraz prowadzi rankingach WTA z 10910 Zwrotnica, przed Sabalenkąz 7498 Punkty i Amerykanie Coco Gauffz 7313.

Druga najwyżej notowana polska zawodniczka Magda Linette w najnowszym rankingu WTA awansowała o trzy miejsca na 51. miejsce.

Tymczasem rodaczka Magdalena Fręch poślizgnęła się w nowym światowym rankingu opublikowanym w poniedziałek przesunął się z 51. na 55. miejsce.

(gs)

Źródło: IAR, PAP, wtatennis.com

READ  Naomi Osaka jest mistrzem US Open. Takiego finału tenisa nie było od ćwierć wieku