Connect with us

Gospodarka

Inflacja w Polsce spada w grudniu

Published

on

Zdjęcie: noppawan09 / Shutterstock.com

Inflacja cen konsumpcyjnych w Polsce spadła bardziej niż pierwotnie oczekiwano w grudniu, jak pokazały w piątek ostateczne dane Głównego Urzędu Statystycznego (WNP) z Warszawy.

Wskaźnik cen konsumpcyjnych (CPI) wzrósł w grudniu o 2,4% r / r, po wzroście o 3,0% w listopadzie. Według wstępnych szacunków ceny wzrosły o 2,3%.

Ceny zdrowotne rosły w grudniu o 5,1% rocznie, a ceny mieszkań, wody, energii elektrycznej, gazu i innych paliw wzrosły o 7,5%. Ceny edukacji wzrosły o 5,7%. Ceny odzieży i obuwia oraz transportu spadły odpowiednio o 4,1% i 5,7%.

Miesięczne ceny konsumpcyjne wzrosły w grudniu o 0,1%, zgodnie z pierwotnymi oczekiwaniami w poprzednim miesiącu.

WSPIERAJ BUDAPESZT BIZNESOWYCH DZIENNIKÓW

Produkcja dziennikarstwa godnego tej nazwy to kosztowny biznes. Od 27 lat redaktorzy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się przekazywać Ci aktualne wiadomości biznesowe, informacje, którym możesz zaufać, przedstawione zgodnie z faktami, rzetelnie, bez strachu czy przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie starają się znaleźć model biznesowy, który pozwoli im nadal dobrze działać bez uszczerbku dla ich wyników. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich kluczowych interesariuszy, czyli czytelników.

Chcemy dać naszym czytelnikom taką samą możliwość. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu dziennikarstwa wysokiej jakości, jakiego oczekujesz. Kliknij przycisk Support BBJ, a będziesz mógł wybrać, ile i jak często chcesz wysyłać nam swoje posty.

READ  Współpraca amerykańsko-niemiecko-polska kluczem do zabezpieczenia wschodniej flanki Europy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *