Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Nets rozszerza swoją obecność w Polsce dzięki PeP Buy

Published

on

Dania uruchamia sieci płatności powiedziany w czwartek (12 marca) spółka przejęła polskiego kupca Polskie ePłatności (PeP).

PeP o wartości 405 mln euro posiada ponad 125 000 terminali POS i jest jednym z pięciu największych procesorów płatności kartowych w Polsce stronie internetowej mówi.

Nabycie rozszerza penetrację polskiego rynku przez Nets. Polska jest popularnym regionem ze względu na „niską penetrację kart i dwucyfrowy wzrost wykorzystania kart”. Kraj stara się zwiększyć użycie kart zamiast gotówki i umieścił w sklepach znaki reklamujące płatności elektroniczne.

„PeP to najszybciej rozwijająca się firma zajmująca się technologiami płatniczymi w jednej z najszybciej rozwijających się gospodarek płatności cyfrowych w Europie. Jesteśmy pod wrażeniem zespołu PeP, jakości operacji wewnętrznych i wyników biznesowych” – powiedział Bo Nilsson. Prezes Grupy Nets.

„Ta akwizycja jest następstwem naszego niedawnego przejęcia Dotpay / eCard i strategicznego sojuszu z Przelewy24, które są mocne w handlu elektronicznym” – powiedział Nets w komunikacie prasowym. „Dzięki sile PeP wśród sprzedawców SME w zakresie akceptacji kart i terminali POS, transakcja ta ma przekonujące dopasowanie strategiczne i uzupełnia naszą ofertę dla sprzedawców w Polsce”.

PeP zatrudnia 600 osób i spodziewa się sprzedaży netto w tym roku na poziomie 55 mln euro. Był zaangażowany w Polska bezgotówkowa Inicjatywa. Gotówka jest nadal popularna i osiadła w kraju 58,3 proc wpłat w 2018 roku.

„Cieszymy się, że możemy być częścią czołowego europejskiego gracza, jakim jest Nets Group. Będzie wspierać naszą silną ścieżkę wzrostu, wzmacniając naszą ofertę w całym łańcuchu wartości dla usług dealerskich. Razem możemy wykorzystać nasze połączone lokalne umiejętności i doświadczenie z korzyścią dla naszych klientów ”- powiedział Jarosław Mikos, CEO PeP.

READ  Primo Water Corporation ogłasza przejęcie Get Fresh w Polsce

Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w trzecim kwartale tego roku po zatwierdzeniu.

„Kupując PeP by Nets, pokazujemy naszą zdolność do budowania firm odnoszących sukcesy w branży usług finansowych” – powiedział Krzysztof Kulig, Senior Partner w Innova Capital. „PeP to piąta udana transakcja dotycząca technologii płatniczych firmy Innova. W czasie naszej kadencji firma rozwijała się niezwykle dynamicznie i stała się liderem polerowanie Akceptant handlowy. Wierzymy, że w ramach Grupy Nets PeP zrealizuje swój znaczący potencjał w tej dynamicznej branży. „

——————————

NOWE DANE PYMNTS: RAPORT Z PŁATNOŚCI NA ZDROWIE – STYCZEŃ 2021

Nad: Raport na temat płatności za opiekę zdrowotną, będący wynikiem współpracy PYMNTS i Rectangle Health, opiera się na zbilansowanym spisie ankietowym przeprowadzonym wśród ponad 2000 konsumentów opieki zdrowotnej i wyzwań, przed którymi stoją. Raport ujawnia kluczowe spostrzeżenia na temat tego, jak oferowanie elastycznych opcji płatności i cyfrowych doświadczeń może pomóc dostawcom usług medycznych zniechęcić ich pacjentów do szukania usług zdrowotnych gdzie indziej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.