Connect with us

Zabawa

Miami Festival wybiera Sun Children na Intl. Pretendent do Oscara

Published

on

Teheran – 38. festiwal filmowy w Miami planuje przegląd uznanego irańskiego dramatu „Sun Children” w programie International Oscar Contenders, który zawiera krótką listę obcojęzycznych zgłoszeń do Oscarów 2021.

Wyreżyserowany przez Majida Majidiego film opowiada historię 12-letniego Ali i jego trzech przyjaciół. Razem ciężko pracują, aby przeżyć i wspierać swoje rodziny, wykonując drobne prace w garażu i popełniając drobne przestępstwa, aby szybko zarobić. Wszystko się jednak zmienia, gdy Ali ma za zadanie znaleźć ukryty skarb pod ziemią, ale najpierw musi zapisać się do Sun School, organizacji non-profit, która stara się szkolić dzieci ulicy i robotników.

Film miał premierę w Iranie podczas 38. Festiwalu Filmowego Fajr w Teheranie w lutym ubiegłego roku i otrzymał Crystal Simorghs za najlepszy film, scenariusz i scenografię.

Film pokazywany był także na licznych międzynarodowych imprezach, w tym 77. Festiwalu Filmowym w Wenecji. Festiwal uhonorował gwiazdę filmową Ruhollaha Zamaniego nagrodą Marcello Mastroianni.

33. Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Isfahanie uhonorowano Majidiego jako najlepszego reżysera, a Zamaniego jako najlepszego aktora.

Strand Releasing, wiodący amerykański dystrybutor obcojęzycznych, niezależnych amerykańskich filmów dokumentalnych w kinach, na płytach DVD / Blu-Ray oraz za pośrednictwem wideo na żądanie, nabył prawa do „Sun Children” w Stanach Zjednoczonych.

Osiem innych zgłoszeń do 93. Oscara w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny” zostanie również pokazanych podczas International Academy Award Candidates na Miami Film Festival, który odbędzie się w amerykańskim mieście w dniach 5–14 marca.

„I jutro cały świat” niemieckiej reżyserki Julii Von Heinz oraz „Jabłka”, koprodukcja Grecji, Polski i Słowacji przez Christosa Nikou, to główne atrakcje programu.

„Charlatan” Agnieszki Holland z Czech, „Memories of My Father” Fernando Trueba z Kolumbii, „A State of Madness” Leticia Tonos Paniagua z Dominikany oraz „Quo Vadis, Aida?”, Koprodukcja Bośni Wśród filmów znalazły się także Hercegowina, Austria, Rumunia, Holandia, Niemcy, Polska, Francja, Norwegia i Turcja Jasmili Zbanic.

READ  Beyond: niesamowite historie kryjące się za ocaloną nazistowską sztuką zrabowaną | Sztuka

Zdjęcie: „Sun Children” Majid Majidi.

MMS / YAW

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *