Connect with us

Świat

Indie: Krzywa infekcji nadal rośnie. Prawie 100 000 dziennie

Published

on

W Indiach w ciągu ostatnich 24 godzin zarejestrowano 97,9 tys. Osób. nowe zakażenia koronawirusem – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. 1132 osób z COVID-19 zmarło.

Całkowity bilans pandemii w Indiach wynosi obecnie 5,12 miliona zakażeń i 83 198 zgonów zakażonych pacjentów. Pod względem liczby przypadków Indie są drugim najbardziej dotkniętym kryzysem krajem na świecie po Stanach Zjednoczonych i trzecim co do wielkości krajem pod względem liczby zgonów po Stanach Zjednoczonych i Brazylii.

Liczba nowych zakażeń w kraju każdego dnia stale rośnie od ponad dwóch miesięcy, a liczba nowych zakażeń jest najszybsza na świecie. Wzrasta także liczba zgonów, chociaż w Indiach zgonów jest proporcjonalnie mniej niż w innych krajach. Ponad tysiąc osób umiera na COVID-19 każdego dnia w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Stan Indii najbardziej dotknięty pandemią to Maharasztra ze stolicą w Bombaju, gdzie do tej pory odnotowano 1,1 miliona przypadków i 30,8 tysięcy przypadków. Zgony. Najniższe wskaźniki infekcji odnotowano w najbardziej wysuniętych na północ i północno-wschodnich stanach kraju, na wyspach Andaman i Nikobar oraz w Lakshadivas, jedynym regionie wolnym od wirusów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki na milion mieszkańców

READ  Bańka podróżnicza między Nową Zelandią a Australią pęka, gdy w Australii rośnie liczba infekcji Covid
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.