Connect with us

technologia

Wydarzenie prezentacyjne PS5: 400 $, premiera 12 listopada, Spider-Man: Miles Morales, kolekcja PS Plus

Published

on

Sony powiedział nam prawie wszystko o konsoli do gier nowej generacji, PlayStation 5. Znamy gamę gier premierowych, w tym długo oczekiwaną kontynuację superbohatera Spider-Man: Miles Morales. Wiemy, że urządzenia mają futurystyczny charakter, z zakrzywionymi bokami, które mogą wyglądać jak dom obok statku kosmicznego Star Trek. Wiemy nawet, że kontroler ma specjalne przyciski wyzwalające, które przekazują nam informacje zwrotne, dzięki czemu obiekty, z którymi wchodzimy w interakcje w świecie gry, mają wrażenie, że są w naszych rękach.

Jedyne, czego nie wiemy, to ile będzie kosztować i kiedy trafi na półki.

Do teraz. Firma ogłosiła w środę „Wydanie cyfrowe” będzie kosztować 400 USD (360 GBP). bez napędu CD i 500 USD za wersję z jednym. Według Sony, poza tym obie konsole mają te same chipy i inny sprzęt. Urządzenie zostanie wprowadzone na rynek 12 listopada w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Australii (choć nie podano ceny), Nowej Zelandii i Korei Południowej oraz w pozostałych częściach świata 19 listopada. Zamówienia w przedsprzedaży rozpocznie się w czwartek.


Bieganie:
Spójrz na to:

Sony ogłasza cenę i datę premiery PS5


1:04

Sony rozpoczęło swoje wydarzenie od głośnych gier Marvel’s Spider-Man: Miles Morales i Final Fantasy XVI, które są dostępne wyłącznie na PlayStation. Spider-Man zadebiutuje na konsoli przed sezonem zakupów świątecznych 2020, a Sony nie podało, kiedy ukaże się Final Fantasy XVI.

Firma też się pojawiła Resident Evil Village, ósmy odcinek popularnej serii horrorów, i drażniła nową kontynuację hitowej przygodowej gry akcji z 2018 roku Bóg wojny.

Teraz, gdy data premiery i cena zostały ogłoszone, nadchodzące konsole Sony i Microsoft wyznaczają decydujący moment dla branży gier wideo, przechodząc na nowe urządzenia, które obiecuj szybsze chipy i nowe funkcje aby gry wyglądały na bardziej złożone lub realistyczne.

W jakiś sposób Sony i Microsoft dziwnie długo przygotowywali się do pojedynku z konsolami nowej generacji, nie podając nam podstaw, takich jak cena i data premiery. Na początku roku wiedzieliśmy tylko, że urządzenia trafią na rynek w okresie świątecznym.

Brakujące informacje przerodziły się w wewnętrzny żart podczas rozmowy z zespołami Sony i Microsoft. Redagowałem pytanie tak często, jak to możliwe, przypominając im, że muszę je zadać – a oni przyznają, że oczywiście zadam. Szef PlayStation Jim Ryan i Szef Xbox Phil Spencer też mam pytanie.

Brak informacji stał się memem w społeczności graczy, gdzie pojawiły się plotki, że Microsoft i Sony grają w kurczaka, aby zobaczyć, kto pierwszy mrugnął i ogłosił cenę, z ryzykiem, że drugi dostosuje cenę, przewyższyć go. Mimo wszystko obie firmy wielokrotnie temu zaprzeczały.

Po serii przecieków dotyczących podstawowej konsoli Xbox Series S firmy Microsoft, która zostanie uruchomiona wraz z mocniejszym Xbox Series X, poinformowała firma. Będą kosztować odpowiednio 299,99 USD i 499,99 USD i zostaną uruchomione 10 listopada. Są również dostępne za 25 USD miesięcznie i 35 USD miesięcznie, w tym dostęp do pakietu firmowej sieci gier społecznościowych i innych usług subskrypcyjnych.

Aby bardziej bezpośrednio przejąć Microsoft, Sony ogłosiło także kolekcję PlayStation Plus, bibliotekę popularnych gier na PS4, takich jak Bóg wojny i Uncharted 4: Kres Złodzieja. Gry będą udostępniane abonentom usługi PlayStation Plus za 9,99 USD miesięcznie.

READ  Aktualizacja Wiedźmina 3 na PS5 i Xbox Series X może zawierać mody stworzone przez fanów

Microsoft 9,99 $ miesięcznie Xbox Games Pass Usługa jest często nazywana „najlepszą ofertą gier”, ponieważ obejmuje ponad 100 gier. Teraz Sony wyraźnie chce to przejąć. Firma Sony nie zaoferowała bezpośredniego konkurenta subskrypcji Microsoft Xbox Games Pass Ultimate w wysokości 14,99 USD miesięcznie, która zapewnia dostęp do konsoli i komputera oraz do wielu gier ze swojej biblioteki Przesyłaj również strumieniowo wiele z tych utworów.

Co pokazało Sony

Final Fantasy 16, nie ogłoszono daty rozpoczęcia.


Bieganie:
Spójrz na to:

Sony prezentuje pierwszy zwiastun Final Fantasy XVI


3:48

Spider-Man: Miles Morales, nadchodzące wakacje 2020.


Bieganie:
Spójrz na to:

Insomniac ujawnia pierwszą rozgrywkę Spider-Mana: Miles …


7:28

Dziedzictwo Hogwartupojawi się w 2021 roku.

Call of Duty: Black Ops Cold War, nadchodzące wakacje 2020.

Resident Evil 8: Villagepojawi się w 2021 roku.

Pętla śmiercipojawi się w 2021 roku.

Devil May Cry 5: Special Wydanie

Oddworld: Storm of Souls, nadchodzące wakacje 2020.

Pięć nocy u Freddy’ego: naruszenie bezpieczeństwa, brak daty rozpoczęcia.


Bieganie:
Spójrz na to:

Pierwszy zwiastun Five Nights at Freddy’s: Security Breach …


1:18

Dusze demonów, brak daty rozpoczęcia.

Czternaście dni, dostępne przy uruchomieniu.

Kolekcja PlayStation Plus, nadchodzące wakacje 2020.


Bieganie:
Spójrz na to:

Ujawniono kolekcję gier na PS5 PlayStation Plus


2:25

Korekta: Jim Ryan jest szefem działu Sony PlayStation. Jack Ryan jest fikcyjnym szpiegiem dla CIA. We wcześniejszej wersji tej historii wymieszano imiona obu mężczyzn.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.