Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Pożar w Sosnowcu. Strażacy przygotowują się „Ataki” z przodu. A co z jakością powietrza w mieście i regionie?

Published

on

Pożar wybuchł w Sosnowcu w środę, 16 września, 17 września. Do północy sytuacja nie była jeszcze całkowicie opanowana, pomimo intensywnych i długich godzin gaszenia pożarów. Strażacy z całej prowincji. Wszystko wskazuje na to, że pożar nie zostanie ugaszony najwcześniej 17 września rano.

Pożar w Sosnowcu trwa. Na miejscu działa ponad 50 straży pożarnej

W środę 16 września po jego zakończeniu 17 strażaków otrzymało zawiadomienie o pożarze przy ul. Radocha 4 w Sosnowcu. – Płonie prawie 8 000 metrów kwadratowych różnych substancji. Są to tworzywa sztuczne i substancje w GLP [to plastikowe zbiorniki – przyp. red] O nieznanym nam składzie chemicznym, ale łatwopalnym – poinformował Nadbryg. Jacek Kleszczewski, śląski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Pożar jest stale gaszony. Jak poinformował nas dyżurny z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, Po zamknięciu o 23:30 na miejscu działało 55 straży pożarnej. Strażacy przygotowują się na tzw „postępy”dostać się z różnych kierunków „atakować” i do tego jednym ciosem „udusić”.

Pożar w Sosnowcu jest nadal nieusuwalny [ZDJĘCIA]. Więcej niż 100 …

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński poinformował, że na terenie prywatnym wybuchł pożar. Płoną tam substancje niewiadomego pochodzenia.

Najważniejsza informacja jest taka, że ​​nikt nie został ranny. Tylko 25 osób zostało ewakuowanych z ulicy Mikołajczyk w Sosnowcu.

Jak wspomniano, pożar nie został jeszcze opanowany, ale strażakom udało się obronić pobliskie budynki. Nikt nie jest w niebezpieczeństwie.

przeczytaj także

Pożar w Sosnowcu – a co z jakością powietrza?

Strażacy we współpracy z inspektorami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Oddziału Chemicznego na bieżąco monitorują ruch chmury dymu. Teren jest chroniony przez 120 policjantów – w tym z Sosnowca, z jednostek prewencyjnych komend wojewódzkich Policji oraz z miast sąsiednich.

Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca: Na miejscu jest wyspecjalizowana straż pożarna, która bada powietrze – obecnie nie ma zagrożenia

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało również, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców Sosnowca i okolicznych miast.

– Strażacy robią wszystko do jutra rano [17 września] Niebo nad tym miejscem było już niebieskie. Będzie dużo wody – dodał główny bryg. Jacek Kleszczewski.

Pożar w Sosnowcu. Chmury dymu widoczne w wielu miastach prowincji. …

READ  USA współpracują z Polską nad możliwością dostarczenia Ukrainie myśliwców
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *