Connect with us

technologia

Indie i Wielka Brytania pogłębiają swoje działania na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi do 2030 r., Energy News, ET EnergyWorld

Published

on

New Delhi: premier Narendra Modi i jego brytyjski odpowiednik Boris Johnson podpisali podczas wirtualnego spotkania nową wspólną mapę drogową, która obejmuje środki mające na celu ograniczenie globalnego wzrostu temperatury i pomoc społecznościom najbardziej dotkniętym skutkami zmiany klimatu.

Indie i Wielka Brytania uzgodniły wspólną mapę drogową dotyczącą planów przeciwdziałania zmianom klimatycznym do 2030 r. Obejmuje ona nową współpracę w zakresie czystej energii i ochrony lasów, a także wspólne przywództwo w budowaniu odpornej infrastruktury w krajach niszczących klimat.

Mapa drogowa będzie wspierać globalne wysiłki na rzecz ograniczenia globalnego wzrostu temperatury i osiągnięcia ambitnego wyniku na COP26.

Według brytyjskiej Wysokiej Komisji, zarówno szefowie państw, jak i szefowie rządów potwierdzili swoje osobiste zaangażowanie we współpracę podczas listopadowego szczytu klimatycznego COP26, aby osiągnąć ambitny rezultat, a także działać w sposób zrównoważony.

W mapie drogowej określono ambitny program współpracy między Wielką Brytanią a Indiami w celu przeciwdziałania zmianom klimatycznym, w tym przejście na nową czystą energię, postęp w rozwoju energii odnawialnej, takiej jak morska energia wiatrowa, ulepszona efektywność energetyczna i magazynowanie oraz postęp w tej dziedzinie. elektromobilność. Oba kraje zobowiązały się również do współpracy w zakresie ekologicznego wodoru.

Chodzi również o wspólne uruchomienie nowej globalnej inicjatywy Green Grids na COP26, która umożliwia krajom współpracę nad połączonymi sieciami energii odnawialnej w celu realizacji indyjskiej wizji One Sun One World One Grid.

Mapa drogowa przewidywała wspólne działanie Koalicji na rzecz infrastruktury odpornej na katastrofy (CDRI), pod wspólnym kierownictwem Wielkiej Brytanii i Indii, aby pomóc małym wyspiarskim krajom rozwijającym się przygotować się na skutki zmiany klimatu poprzez wzmocnienie ich infrastruktury.

Wspomniano również, że Wielka Brytania i Indie zajmą pozycję światowych liderów w dziedzinie różnorodności biologicznej dzięki wzmocnieniu współpracy na rzecz ochrony i odtwarzania przyrody, w tym poprzez nowe wspólne partnerstwo na rzecz lasów.

„Wzmocni to wymianę wiedzy i informacji oraz przyspieszy globalne przejście do bardziej zrównoważonych łańcuchów dostaw, łącząc kraje będące producentami i konsumentami aktywów zagrożonych lasami, aby dzielić się pomysłami i podejmować działania” – czytamy w oświadczeniu.

Zgodnie z mapą drogową obie strony zbadają możliwość wzmocnienia partnerstw z kluczowymi liderami sektora finansów prywatnych, w tym z inicjatywą Climate Finance Leadership Initiative, w celu zmobilizowania zarówno publicznych, jak i prywatnych finansów na rzecz zielonego rozwoju.

Dodano nowy etap współpracy w ramach inicjatywy India Energy Security Scenarios Calculator w celu wsparcia polityki klimatycznej i planowania.

Zgodnie z oświadczeniem Indie i Wielka Brytania również z zadowoleniem przyjęły korporacyjne działania na rzecz klimatu i zachęciły inne firmy do tego samego. Firmy, które niedawno zobowiązały się do Net Zero w ramach kampanii ONZ Race to Zero, obejmują Neev Fund, India’s Technical Export Promotion Council, Gayam Motor Works, Claro Energy Ltd., Commonwealth Inclusive Growth Services Ltd., Evolve India, Suryadesh, Rolls Royce , Diageo i Grundfos Pumps India Pvt Ltd.

„Wielka Brytania i Indie od dawna współpracują i jestem bardzo zadowolony z kroków, które podjęliśmy dzisiaj, aby zintensyfikować nasze wspólne wysiłki w walce ze zmianami klimatycznymi” – powiedział Alok Sharma, prezydent elekt COP26.

„Jeśli świat ma osiągnąć zero do połowy stulecia i utrzymać 1,5 stopnia w zasięgu, wszyscy muszą współpracować, aby dokonać prawdziwej zmiany na czystszą, bardziej ekologiczną planetę” – dodał Sharma.

„Jestem dumny z bliskiej współpracy w tej kluczowej sprawie, którą wypracowały nasze dwa kraje, zwłaszcza w tym bardzo trudnym dla Indii czasie w walce z Covidem” – powiedział. (ANI)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *