Connect with us

technologia

PH, Polska szuka bliższych relacji biznesowych – The Manila Times

Published

on

Filipiny i Polska zobowiązały się do wzmocnienia więzi handlowych i inwestycyjnych w kluczowych obszarach biznesowych przed 50. rocznicą nawiązania dwustronnych relacji PH-Poland w 2023 roku.

Podczas wydarzenia internetowego współorganizowanego niedawno przez Filipińskie Centrum Handlu i Inwestycji w Berlinie (PTIC-Berlin), Ambasadę Filipin w Warszawie i Krajową Izbę Gospodarczą ambasador Filipin w Polsce, Leah Basinang-Ruiz, podkreślił znaczenie poprawy gospodarka. stosunki polityczne i społeczno-kulturowe między Filipinami a Polską.

Filipiny mają obecnie szczególne stosunki handlowe z Europą w ramach umowy o wolnym handlu z Unią Europejską (UE) – Stowarzyszenie Wolnego Handlu.

Zgodnie z ogólnym programem preferencji UE Filipiny są jedynym krajem w Azji Południowo-Wschodniej, który eksportuje ponad 6000 linii produktów bez cła do UE.

Sekretarz stanu ds. Handlu Ireneo Vizmonte powiedział, że Filipiny są otwarte na badanie możliwości biznesowych z polskimi firmami.

„Dzięki dzisiejszemu wydarzeniu pragnę ponownie potwierdzić otwartość Filipin na badanie współpracy biznesowej i możliwości z naszymi polskimi partnerami” – powiedział Vizmonte.

Podsekretarz stanu Robert Tomanek z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii zgodził się również na pogłębienie stosunków bilateralnych, szczególnie w obszarach zielonych technologii, rolnictwa oraz żywności i technologii informatycznych.

„Potencjał demograficzny i gospodarczy Filipin i Polski powinien prowadzić do zacieśnienia współpracy. Naprawdę możemy zrobić lepiej. Chcemy zdywersyfikować współpracę gospodarczą, zwłaszcza w regionie Azji i Pacyfiku – powiedział.

Filipińska Izba Handlowo-Przemysłowa (PCCI) zgodziła się w zeszłym roku sformalizować partnerstwo ze swoim polskim odpowiednikiem za pośrednictwem Filipińsko-Polskiej Rady Gospodarczej pod przewodnictwem Allyson Artes, ale pandemia wstrzymała imprezę.

Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, wyraził chęć podpisania umowy w tym roku i zobowiązał się do ścisłej współpracy ze starymi i nowymi partnerami na Filipinach.

Wydarzenie miało służyć jako punkt wyjścia do dyskusji i wymiany poglądów między Filipinami i Polską, które zostaną później odzwierciedlone w konkretnych działaniach handlowych.

W ubiegłym roku Polska była 32. partnerem handlowym kraju, 26. rynkiem eksportowym i 41. źródłem importu.

READ  Xiaomi pracuje nad ładowaniem bezprzewodowym 80 W.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *