Connect with us

Sport

Kenia: Sztafeta zbiera ważne lekcje w Polsce

Published

on

Rząd obiecał nadal wspierać sportowców, którzy byli na pierwszej linii frontu z flagą Kenii podczas tej pandemii koronawirusa.

Drużyna, która startowała w sztafetowych mistrzostwach świata na Śląsku, przyleciała do domu we wtorek rano po trzech medalach, co oznacza poprawę w stosunku do poprzedniej edycji, która zapewniła tylko jeden brązowy medal.

Drużyna została poczęstowana śniadaniem przez urzędników Departamentu Sportu w hotelu Ole Sereni w Nairobi. W centrum uwagi są teraz Mistrzostwa Afryki w Algierze, Algierii, Igrzyska Olimpijskie w Tokio, Japonia i Mistrzostwa Świata U20 w Nairobi.

Według Jacka Tuwei, prezesa Athletics Kenya, Kenia będzie gospodarzem kolejnego dużego wydarzenia i przygotowania są prawie zakończone. Powiedział również, że przedstawiciele World Athletics polecą do kraju w przyszłym miesiącu, aby ocenić postępy.

“Reprezentacja w Polsce spisała się bardzo dobrze i teraz koncentrujemy się na Mistrzostwach Świata U20, które będziemy gospodarzami po igrzyskach olimpijskich od 17 do 22 sierpnia. Najlepsi reprezentanci świata lekkoatletyki odwiedzą kraj w przyszłym miesiącu, aby zobaczcie, jak dobrze są przygotowani. Jesteśmy i na pewno będziemy pod wrażeniem, ponieważ jesteśmy gotowi na to wydarzenie ”- powiedział Tuwei.

Wezwał sportowców do większej dyscypliny i powiedział, że byłoby pomocne, gdyby zostali wysłani na trening pęcherza, ponieważ żaden z ich pobytu w Polsce nie dał pozytywnego wyniku na Covid-19.

Dodał, że są w trakcie mobilizacji krajów do udziału, aby zapewnić swoim sportowcom bezpieczeństwo pomimo pandemii.