Connect with us

Świat

Halima Cisse z Mali spodziewa się 7 dzieci i urodzi 9

Published

on

szczęśliwy matki Dzień – razy dziewięć!

25-letnia matka, która spodziewała się urodzenia oszałamiającej siódemki dzieci, była zszokowana, gdy podczas porodu ukryła jeszcze dwoje dzieci w swoim łonie – co czyni ją jedną z niewielu kobiet w historii, które się urodziły Nonuplety.

Halima Cisse, schodzi Timbuktuzostała poinformowana przez lekarzy w stolicy Mali, Bamako, że urodzi siedmioro dzieci. Druga opinia lekarzy z Maroka potwierdziła szokującą wiadomość.

NIEMCY ANULUJ OKTOBERFEST NA DRUGI ROK O STRACH WIRUSÓW

Ciąża Cisse trafiła na pierwsze strony gazet w całym kraju, zanim zaczęła rodzić. Malijczycy byli tak zaangażowani, że prezydent kraju, Bah N’Daw, nakazał wysłanie Cisse do Afryki Północnej pod koniec marca, aby rodzić przy obecnych specjalistach.

Została przyjęta do marokańskiej kliniki 20 marca i pozostała w łóżku do porodu we wtorek.

I zrobiła to – z nie mniej niż pięcioma chłopcami i czterema dziewczynkami – według Ministerstwa Zdrowia Mali przez cesarskie cięcie.

„Jak dotąd matka i dzieci czują się dobrze” – powiedziała Agence France-Presse minister zdrowia Fanta Siby. jak podano w Guardian. Siby powiedziała, że ​​potwierdzili tę wiadomość z lekarzem rezydentem Cisse, który eskortował przyszłą matkę do Maroka, dodając, że rodzina obecnie tam odpoczywa, aby po dokładnej obserwacji wrócić do Mali.

Narodziny są już obchodzone jako cud, ponieważ lekarze szacują, że prawdopodobieństwo urodzenia martwego płodu wynosi ponad 50%. do Mali 24, przez Daily Mail.

Nonuplety są niezwykle rzadkie. Od 1971 roku odnotowano tylko trzy incydenty, w tym ciążę Cisse. Gdyby maluchy się przedostały, malijska matka pobiłaby obecny rekord świata, który obecnie posiada tak zwana „Octomom” Nadia Suleman Narodziny ośmiu w 2009 roku był pierwszym i największym noworodkiem na świecie, który przeżył po tygodniu – wszystkie one nadal tu są. Ten punkt odniesienia został cofnięty w 1998 roku przez ośmiorniczki Chukwu, z których siedem przeżyło.

READ  Koronawirus w Europie. Już ponad 300 tys. Zgony

Nie jest jasne, czy zapłodnienie in vitro (IVF) było zaangażowane w ciążę Cisse, ponieważ podczas leczenia częściej dochodzi do porodów mnogich.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Minister Siby powitała również pracowników służby zdrowia w Mali i Maroku, „których profesjonalizm jest powodem szczęśliwego wyniku tej ciąży”.

Aby przeczytać więcej z New York Post, Kliknij tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *