Connect with us

Gospodarka

Imigranci sieją terror w Szwecji. „W pracy jest 40 więzi rodzinnych, starają się przejąć władzę”

Published

on

W Szwecji istnieje co najmniej 40 gangów rodzinnych, których członkowie przybyli do kraju wyłącznie w celu organizowania i prowadzenia działalności przestępczej. Dyskusja na temat integracji imigrantów wydaje się trochę naiwna – przyznał Mats Loefving, zastępca szefa szwedzkiej policji. Dodał, że klany pracują nad przejęciem władzy i chcą zarabiać na handlu narkotykami i szantażu.

To pierwsze szczere oświadczenie wyższego oficera policji.

„Klany pracują nad przejęciem władzy, mają duży potencjał przemocy i chcą zarabiać pieniądze. Robią to, handlując narkotykami, popełniając poważne przestępstwa i szantażując”.

Loefving powiedział w sobotę w wywiadzie dla publicznego nadawcy Szwedzkiego Radia.

Zastępca szefa policji powiedział, że są przykłady rodzin angażujących się zarówno w biznes, jak i lokalne życie polityczne, aby rządzić społecznością, a nawet Szwecją.

„Tutaj jednostka nie jest tak ważna, że ​​nawet małżeństwa są aranżowane, aby wzmocnić klan. Ponadto cała rodzina, krewni lub klan wychowują swoje dzieci, aby przejąć kontrolę nad organizacją przestępczą. Nie chcą być częścią społeczeństwa (…), a my w Szwecji byliśmy wobec nich naiwni. ”

Loefving ocenił.

Gospodarz telewizyjny powiedział, że wypowiedzi wysokiego rangą funkcjonariusza policji brzmiały „bardzo kontrowersyjnie” i wielu innych respondentów wolałoby mówić o sytuacji społecznej, ubóstwie, złym mieszkaniu i słabym wykształceniu.

„Czy na pewno jesteś pewien, że ci ludzie przyjeżdżają do Szwecji z planem?” – zapytał dziennikarz. Loefving odpowiedział: „To jest obraz wywiadowczy i jest ważny, ale odzwierciedla historię, która toczy się od wielu lat”.

„Mogę podać przykłady rodzin lub klanów ze Sztokholmu, Soedertaelje, Göteborga, Malmö, a także Landskrony i Joenkoeping. Nie chcę ich wymieniać, żeby ich nie reklamować”.

– Powiedział.


Islamskie gangi wstrząsają Gothenburgiem, szwedzka policja jest bezradna. Wyższe kary będą lekarstwem?

W tym roku w strzelaninach w Szwecji zginęło 27 mężczyzn ze środowiska gangsterskiego. Podobne liczby odnotowano w tym samym okresie w 2019 i 2018 roku, a spirala przemocy zaczęła się pogarszać od 2012 roku.

READ  Jacek Sasin o CPK: Zrobimy wszystko, aby udostępnić go w 2027 roku

W Szwecji toczy się debata na temat stanu bezpieczeństwa po wydarzeniach w Göteborgu, gdzie walczące gangi przejęły pod koniec sierpnia rolę policyjnych i kontrolowanych samochodów, które wjeżdżały w ich okolice. Wcześniej miało miejsce wiele strzelanin, a władze miejskie dały schronienie niektórym nauczycielom i lekarzom. Politycy debatują nad surowszymi karami za przestępstwa.

Policja zaproponowała zmianę prawa, która umożliwiłaby podsłuchiwanie członków gangu, zanim zostaną podejrzani. Obecnie jest to możliwe tylko wtedy, gdy podejrzewa się poważne przestępstwo i wymaga zgody prokuratora. „W klanach panuje zmowa milczenia” – podkreślił Loefving.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *