Connect with us

Najważniejsze wiadomości

IMGW ostrzega: burze z gradem

Published

on

IMGW ostrzega: burze z gradem

Synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegała o burzach gradowych w województwie Warmińsko-Mazurskie.

Przewidywane są burze z opadami od 15 do 30 litrów wody na metr kwadratowy i porywisty z prędkością do 80 do 90 kilometrów na godzinę. W niektórych miejscach pojawi się grad.

Alarm włącza się o północy.

Środowa prognoza zagrożeń

IMGW nie przewiduje żadnych brutalnych wydarzeń we wtorek. W środę na woj. Lublin Możliwe są ulewne deszcze. Mogą obowiązywać ostrzeżenia poziomu 1.

Prognozuje się umiarkowane opady deszczu. Przewidywana ilość opadów to 20-30 l / m².

Co to jest ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które prowadzą do strat materialnych i mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Prowadzenie działalności gospodarczej w warunkach narażonych na te czynniki jest trudne i niebezpieczne. Spodziewaj się trudności w wykonywaniu czynności w strefie zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych opóźnieniami ruchu, zakłóceniami imprez plenerowych lub możliwością ich odwołania. Zalecana ostrożność, należy śledzić wiadomości i zmiany pogody.

Co to jest prognoza zagrożenia?

Zgodnie z definicją IMGW, prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, która dostarcza społeczeństwu wczesnych informacji o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

READ  lil yachty: Rozstrojony przewodnik dla dorosłych po kulturze dziecięcej. Dlaczego Lil Yachty jest w „Polsce”?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *