Connect with us

Sport

Iga Świątek – Martina Trevisan. Wojciech Fibak na Iga Świątek. Roland Garros

Published

on

  • To była zasadzka meczowa, ponieważ Iga była zdecydowanie faworytką i wszyscy na nią obstawiali. Wszyscy myśleli, że łatwo wygra i nagle na starcie jest 3-1 – komentuje Wojciech Fibak
  • Tytułowa zawodniczka ocenia półfinałową rywalkę Świątka – Nadię Podoroską i podkreśla, że ​​Polka stoi przed wielką szansą.
  • Wiedzieliśmy o tym wcześniej, ale świat dopiero teraz to odkrył, zwłaszcza poza tenisem – mówi
  • Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

Wojciech Fibak po sensacyjnym zwycięstwie z Simoną Halep podkreślił, że spotkanie z Martiną Trevisan może okazać się dla Polki znacznie trudniejsze.

– Początek był trochę nerwowy. To była zasadzka meczowa, ponieważ Iga była zdecydowanie faworytką i wszyscy na nią obstawiali. Wszyscy myśleli, że łatwo wygra, a potem nagle start był 1-3. Jednak gdy przyzwyczaiła się do wiatru i warunków zewnętrznych, ponieważ pamiętamy, że grała na hali z Halepem, wszystko wróciło do normy i tak się stało. Okazało się, że o kilka klas grała lepiej niż Włoszka, że ​​nie ma między nimi porównania – komentuje tytułowa tenisistka.

Rywalka Świątek jest leworęczna, co również nie ułatwiło gry Polakom. – Trochę trudniej jest grać z leworęcznym tenisistą. Musiała się oswoić. Później można było powiedzieć, że był to spacer. To było bardziej jak mecze z pierwszych rund. Pokazała, że ​​jest w innej klasie – dodaje.

Fibak ocenia półfinałową rywalkę Świątka – Nadię Podoroską i podkreśla, że ​​Polka ma duże szanse. – Iga nie gra z Sharapową czy Williamsem, ale ma jeszcze jeden mecz, co jest świetną okazją do awansu do finału. Tak jak nie słyszałem wiele o Włochach, w tym o Nadii Podoroszce. Agnieszka Radwańska, która mocno wspiera Igę, mogłaby uronić łzę w sercu, że miała przy sobie Azarenkę lub Szarapową podczas gry. Jeden po drugim był silniejszy. I nagle Polka wbiega do ćwierćfinału, pokonuje Halepa i ma przed sobą dwie takie rundy. Całkowicie niewiarygodne. Wydawało się, że takie mecze mogą się odbywać tylko w eliminacjach. To świetna okazja, ale trzeba umieć ją wykorzystać – podkreśla.

READ  Lionel Messi wybrał nowy klub! „Zdecydowałem się odejść. To koniec” - informuje „La Nacion”.

– Podoroska ma dobrą technikę, ale Iga na pewno będzie faworytem. Oczywiście w każdej grze trzeba uważać. Półfinały są zdecydowanie nerwowe dla obu z nich, ale Iga ma niesamowity potencjał. Moim zdaniem gra w najlepszą grę na świecie. To nie przypadek, że bukmacherzy również na to stawiają. Męski tenis, wolny, pełen energii, świetnie gra na korcie. Ale jest silna psychicznie – dodaje Fibak.

Była tenisistka entuzjastycznie podchodzi do postawy utalentowanej Polki. – Iga niczego się nie boi, nie wie, co to trema. Podziwiam ją za wyjątkowy talent, swobodę gry i swobodę ruchów na boisku. Jego atomowe ciosy, ale też te subtelne. Poza tym jest energiczna, przyjazna, uśmiechnięta i zawsze dobrze mówi o swoich rywalach. Jest wielkim ambasadorem polskiego sportu. Zostaje zastępcą Agnieszki Radwańskiej, najsłynniejszej polskiej sportsmenki. Otrzymałem telefony z całego świata z pytaniem, kim jest ta Świątek. Wiedzieliśmy wcześniej, ale świat dopiero to odkrył, zwłaszcza nie-tenisowy – zauważa.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *