Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Hurkacz składa Wimbledonowi obietnice pomocy dla Ukrainy

Published

on

Hurkacz składa Wimbledonowi obietnice pomocy dla Ukrainy

Polska gwiazda tenisa Hubert Hurkacz obiecał przekazać 100 euro (105,54 USD) za każdego asa, którego trafi na Wimbledonie, na ukraińską organizację charytatywną.

Siódme rozstawienie będzie mieć nadzieję, że jego potężny serwis będzie na miejscu po wielkim szlemaku na trawie po potwierdzeniu niedzielnej obietnicy.

Hurkacz, którego moc dostosowana jest do trawiastych kortów, zajmuje trzecie miejsce na liście asów trafionych w tym roku na ATP Tour z 452 – za mocno zaciętymi Amerykanami Johnem Isnerem i Reillym Opelką.

Siedemdziesiąt asów Hurkacza pochodziło z zaledwie sześciu meczów na trawie, a 25-latek zwyciężył w zeszłotygodniowym turnieju w Halle, gdzie w finale pokonał numer 1 na świecie Daniila Miedwiediewa.

„Chciałbym ogłosić, że od jutra zobowiążę się do przekazania 100 euro za każdego asa, którego trafię na Wimbledonie, aby wesprzeć ludność Ukrainy. Mam nadzieję, że mój serwis działa dobrze!”, napisał na Twitterze.

Hurkacz rozpocznie sezon Wimbledonu w poniedziałek w pierwszej rundzie przeciwko Hiszpanowi Alejandro Davidovichowi Fokinie.

Wielki Szlem na korcie trawiastym zabronił graczom z Rosji i Białorusi gry na tegorocznym Wimbledonie po tym, jak Moskwa najechała Ukrainę w ramach tego, co Rosja nazywa „operacją specjalną”.

Codzienny biuletyn Sabah

Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Turcji, jej regionie i na świecie.

W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Rejestrując się, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania i Politykę prywatności. Ta witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązuje Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi Google.

READ  Polska nie powinna za wszelką cenę zostać w UE – mówi minister

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *