Connect with us

Świat

Huragan Laura zbliża się do Stanów Zjednoczonych. Meteorolog: To niezwykle niebezpieczne

Published

on

Oczekuje się, że wybrzeża Teksasu i Luizjany – w tym Houston i Nowy Orlean – uderzą w wybrzeża i nabiorą rozpędu w czwartek rano huragan kategoria czwarta – w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Element przynosi we wtorek wiatr powyżej 110 km / h.

Oprócz porywistych wiatrów o prędkości powyżej 175 km / h, przód przyniesie obfite opady i – jak ostrzegają meteorolodzy – spowoduje lokalne powodzie. Dlatego stan systemów odwadniających w Houston pozostaje problemem. Kiedy huragan Harvey uderzył w miasto w 2017 roku, w wielu przypadkach okazał się niewystarczający.

Czarny scenariusz dwóch huraganów nie spełnił się

Laura przybywa na południowe wybrzeże Stanów Zjednoczonych po Marco Storm, który znacznie osłabł przed uderzeniem w kraj. Dlatego czarne scenariusze dwóch huraganów nad Teksasem i Luizjaną w ciągu 48 godzin nie spełniły się.

Ze względów bezpieczeństwa władze Galveston wydały we wtorek nakaz ewakuacji dla wszystkich mieszkańców miasta. „Biorąc pod uwagę niepewną sytuację i rosnącą siłę huraganu, musimy podjąć wszelkie niezbędne środki ostrożności, aby chronić naszych obywateli” – powiedział Craig Brown, burmistrz tego nadmorskiego miasta w Teksasie.

Mieszkańcy Luizjany również przygotowują się do huraganu. Portal CNN pisze o kolejkach, które w tym stanie tworzą się w sklepach spożywczych i na stacjach benzynowych.

Wiele osób w okolicy pamięta niszczycielskie skutki huraganu Katrina w 2005 roku. W sobotę przypadnie 15. rocznica uderzenia tego pierwiastka w Luizjanie. Katrina spowodowała katastrofalną powódź w Nowym Orleanie – wody zalały całe miasto, zabijając ponad 1000 osób. Setki tysięcy mieszkańców wyprowadziło się, wielu nie wróciło.

(Szt.)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.