Connect with us

technologia

Fortnite na iOS i macOS przestanie działać na wielu platformach, gdy rozpocznie się nowy sezon

Published

on

Epic Games planuje rozpocząć jutro nowy sezon Fortnite, w którym pojawi się nowa zawartość, skórki, aktualizacje map i cele, dzięki czemu gracze będą mogli zachować świeżość i dynamikę rozgrywki. W tym tygodniu sezon tematyczny to Marvel.


Dziś rano Epic Games potwierdziło, że nie planuje porzucić i usunąć opcji płatności bezpośredniej w aplikacji Fortnite na urządzeniach z systemem iOS, co oznacza, że ​​aplikacja będzie nadal naruszać aplikację Sklep z aplikacjami Reguły i nie można ich aktualizować. Fortnite dla iPhone, iPadi Mac nie dostanie nowy sezon.

Po premierze nowego sezonu gracze Fortnite na iOS i macOS nie będą już mogli grać w tę grę razem z graczami Fortnite na komputerach PC, urządzeniach z Androidem i konsolach, ponieważ będą dostępne dwie oddzielne wersje gry. Zaktualizowana wersja z zawartością Sezonu 4 rozdziału 2 dostępna dla graczy Fortnite na innych platformach oraz niezaktualizowana wersja Fortnite na platformach Apple.

Epic Games potwierdza Krawędź Ta gra międzyplatformowa nie jest możliwa, a gracze na iPhonie, iPadzie i Macu Fortnite mogą grać tylko ze sobą. Oznacza to, że użytkownicy Fortnite, którzy mają znajomych na innych platformach, nie mogą grać z nimi.

Firma Epic miała nadzieję, że ją zdobędzie tymczasowy nakaz przez sędziego, który zmusiłby Apple do pozostawienia Fortnite w „App Store” i otrzymywania aktualizacji po wygaśnięciu sprawy sądowej, ale sędzia orzekł przeciwko Epic Games, ponieważ obecna sytuacja pochodzi od niego samego.

Sędzia, który podjął decyzję, powiedział Epic, że wszystko, co musi zrobić, to „przywrócić status quo i nikt nie ucierpi”, ale Epic najwyraźniej odmawia. Podczas rozprawy sądowej prawnicy Epic powiedzieli, że firma nie „zawrze kontraktu antykonkurencyjnego”. Firma Epic zaktualizowała swoje FAQ o podobne stwierdzenie:

Apple apeluje do Epic o zresetowanie Fortnite do korzystania wyłącznie z płatności Apple. Jej propozycja jest zaproszeniem Epic do współpracy z Apple w celu utrzymania monopolu na płatności w aplikacji na iOS, stłumienia konkurencji na wolnym rynku i podniesienia cen. W zasadzie nie weźmiemy udziału w tym programie.

Apple planuje zamknąć konta deweloperów Epic Games 28 sierpnia i nie jest do końca jasne, co się stanie, jeśli tak się stanie. Fortnite może przestać działać lub nadal działać w swojej aktualnej wersji na urządzeniach, które już go pobrały.

READ  Czego nauczyliśmy się z nowych etykiet prywatności Apple

Nie jest jasne, dlaczego Fortnite nie może zostać zaktualizowany na macOS, ponieważ nie jest rozpowszechniany przez Internet Mac App Store, ale wydaje się, że Epic Games będzie wstrzymywać aktualizacje na wszystkich platformach Apple.

Chociaż Fortnite jest zagrożony i nie będzie aktualizowany na urządzeniach Apple, Apple nie mógł zamknąć kont deweloperskich Epic International, które zarządza Unreal Engine. Apple pierwotnie planowało zamknąć konto dewelopera Epic Games i wszystkie powiązane konta, ale Epic był w stanie uzyskać tymczasowy nakaz, aby temu zapobiec.

Rozprawa nakazowa zaplanowana jest na 28 września. To kolejna okazja dla Epic lub Apple do podjęcia nowej decyzji, która odłoży bieżące zamówienia. Jeśli Epic Games nie zdecyduje się przestrzegać zasad „App Store”, Fortnite nie będzie mógł być aktualizowany przez co najmniej następny miesiąc, jeśli nadal będzie działać po zamknięciu konta dewelopera Epic Games.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.