Connect with us

Gospodarka

Handel między Ukrainą a Polską przekroczy 10 mld USD w 2021 r.

Published

on

(MENAFN) Ihor Baranetsky, urzędnik Departamentu Stosunków Gospodarczych Ambasady Ukrainy w Polsce, powiedział Ukrinform, że obroty handlowe między Ukrainą a Polską przekroczą w tym roku bezprecedensowo 10 mld USD.

Baranetsky powiedział: „Handel Ukrainy z Polską nie tylko osiągnął poziom sprzed COVID, ale także osiągnie rekordowy poziom. W tym roku dwustronny handel towarami przekroczy 10 miliardów dolarów, a łącznie z usługami liczba ta sięgnie 11 miliardów dolarów.”

Poinformował, że Ukraina rozszerzyła handel z Polską po raz pierwszy od wejścia Polski do UE w 2004 roku.

Baranetsky dodał: „Rolnictwo ma miejsce na rozwój. Ważne jest, aby zrozumieć, że kluczem do wspólnego sukcesu nie jest konkurencja między sobą, ale współpraca w walce o rynki trzecie.”

MENAFN22122021000045013270ID1103429283

Zastrzeżenie: MENAFN dostarcza informacje „tak jak są” bez żadnej gwarancji. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za dokładność, treść, obrazy, filmy, licencje, kompletność, legalność ani wiarygodność informacji zawartych w tym artykule. Jeśli masz jakiekolwiek skargi lub problemy z prawami autorskimi związane z tym przedmiotem, skontaktuj się z powyższym dostawcą.

READ  Szwedzka firma złożyła w Polsce trzy wnioski dotyczące morskiej energetyki wiatrowej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.