Connect with us

Gospodarka

Kupon turystyczny. 20 tysięcy ludzi nie dostało żadnych pieniędzy

Published

on

Polska organizacja turystyczna otrzymuje skargi od rodziców, którzy nie otrzymali obiecanego wsparcia – pisze „Rzeczpospolita”.

„Planowałem wykorzystać bony moich dwojga dzieci do opłacenia części noclegu w ośrodku wypoczynkowym w Łebie. Okazało się, że nic z tego. Na moim koncie PUE nie było vouchera. “ – mówi „Rzeczpospolita” Rafał Kowalski z Warszawy. „Dlaczego tak się stało? Nie wiem. Wielokrotnie dzwoniłem na specjalną infolinię ZUS. W końcu udało mi się dotrzeć do doradcy. Dowiedziałem się, że muszę się odwołać” – wyjaśnia zgorzkniały czytelnik.

Jak czytamy, w internecie jest już pełno takich historii. „Pojawiły się oferty płatnej pomocy w rozwiązaniu problemu” – mówi Rzeczpospolita.

Kupon turystyczny. 20 tysięcy ludzi nie dostało żadnych pieniędzy

Jak podaje gazeta, problem jest znany z ZUS i POT. „Chcieliśmy rozpocząć program od 1 sierpnia do 1 sierpnia zwiększyć popyt na usługi turystyczne i umożliwić jak największej liczbie rodzin skorzystanie z zasiłku rehabilitacyjnego podczas wakacji szkolnych. Przy tak szybkim tempie wdrażania systemu na wczesnych etapach mogą pojawić się problemy. związane głównie z ładowaniem do ZUS bazy danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Vouchery są wydawane na podstawie tej bazy danych ”- wyjaśnia w rozmowie z Rzeczpospolitą Grzegorz Cendrowski z polskiej organizacji turystycznej.

Polska Organizacja Turystyczna dba również o usprawnienie systemu. „Nieustannie pracujemy nad rozwiązaniem tych problemów. Analizujemy uwagi beneficjentów programu i Optymalizujemy przyznawanie voucherów“- podkreśla Grzegorz Cendrowski.

Jak podaje Rzeczpospolita, do tej pory polska organizacja turystyczna otrzymała 20 000 zł. Odwołania dotyczące kuponów podróżnych.

Kupon turystyczny

Voucher to elektroniczny dokument wydawany dziecku, któremu przysługuje zasiłek rodzinny lub opiekuńczy w ramach programu Rodzina 500 plus. Dotyczy to również dzieci, których rodzice pobierają świadczenia rodzinne za granicą i nie mają prawa do „500 plus”. Każdemu dziecku przysługuje bon o wartości 500 zł. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością kwota alimentów jest dwukrotnie wyższa i wynosi 1000 zł.

READ  GPW: Paliwo, odzież i banki silnie rosły - WIG20 wzrósł o prawie 3 proc

Voucherem możesz zapłacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne w Polsce. Voucher jest ważny do końca marca 2022 roku i nie można go wymienić na gotówkę ani inne formy płatności. Lista zarejestrowanych firm dostępna jest na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej.

Więcej na ten temat w „Rzeczpospolitej”

DOBRZE WIEDZIEĆ:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *