Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Jadwiga Emilewicz o „Huzarach” Solidarności Polski

Published

on

Zdaniem wicepremiera warto spierać się o kwestie ideologiczne w ramach koalicji Zjednoczonej Prawicy. Jednocześnie stwierdziła, że ​​„wojnę można prowadzić przy użyciu innej amunicji”. „Nasi husaria wygrali wiele bitew, ale były też takie, w których były używane niewłaściwie” – powiedziała. Czy „husaria” solidarności polskiej została niewłaściwie wykorzystana w tej wojnie ideologicznej? – To nie działa, tej wojny nie wygramy w ten sposób – ocenił wicepremier.

Emilewicz przyznał, że rozmowy programowe między liderami Zjednoczonej Prawicy wciąż trwają. Jej zdaniem fakt, że porozumienie ma obecnie w rządzie dwa ministerstwa, jest dobrym rozwiązaniem. – Rząd powinien być „dopasowany”, mniejszy. W porozumieniu przewidziano również, że może być mniej ministrów i wiceministrów bez wpływu na jakość rządzenia – powiedział polityk.

– Nie miałem zamiaru zostać szefem rządu federalnego. Partia ma w swoim imieniu imię i nazwisko Jarosława Gowina – powiedział Emilewicz. – Nie mamy w tym roku wyborów na lidera partii – dodała.

Ożywienie gospodarcze?

Trzeci i czwarty kwartał będą kwartałem ożywienia gospodarczego, mimo trudności związanych z drugą falą epidemii koronawirusa – powiedziała Emilewicz.

– Ten rok prawdopodobnie skończymy jako jedna z najlepiej prosperujących gospodarek w Unii Europejskiej z najmniejszym spadkiem PKB – powiedział wicepremier.

READ  Stabilne ceny miesięczne przy 13% inflacji rok do roku w Polsce w maju 2023 r

– Spodziewamy się poprawy na poziomie 4 proc. w przyszłym roku nie więcej niż 5 proc. Bezrobocie w przyszłym roku i szybki start na ścieżce wzrostu – dodała.

Źródło: Polsat News, PAP

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *