Connect with us

Gospodarka

Google przedstawia centrum danych o wartości 2 miliardów dolarów w Polsce

Published

on

Amerykański gigant technologiczny Google uruchomił w środę w Warszawie nowe centrum danych w chmurze – pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej – z inwestycją prawie 2,0 miliarda dolarów.

Premier Mateusz Morawiecki z zadowoleniem powitał nowy hub i powiedział, że zapewni on „lepszą obsługę podmiotów prywatnych i publicznych” oraz wzmocni bezpieczeństwo, gdyż dane będą przechowywane w Polsce.

Podoba ci się ta historia?

Otrzymuj e-mail z najnowszymi wiadomościami technicznymi dnia w mniej niż 5 minut!

Proszę czekać…

„Mamy nadzieję, że nowy region Google Cloud… pomoże wyjść z pandemii i przyczyni się do rozkwitu gospodarki cyfrowej w Polsce i krajach sąsiednich” – powiedziała w oświadczeniu Magdalena Dziewguc, country manager Google Cloud.

Bix Aliu, partner biznesowy ambasady USA, powiedział, że amerykańskie firmy zainwestowały w Polsce około 60 miliardów dolarów, a Google „zwiększa tę liczbę o prawie 2 miliardy dolarów, rozszerzając usługi w chmurze”.

Polska gospodarka weszła w zeszłym roku w recesję po raz pierwszy od upadku komunizmu trzy dekady temu w związku z kryzysem koronawirusa, ale oczekuje się, że w tym roku odżyje.

Rząd położył nacisk na rozwój sektora technologicznego.

Microsoft ogłosił w zeszłym roku, że zainwestuje w Polsce 1 miliard dolarów, aby rozszerzyć swoją działalność, w tym stworzyć nowe regionalne centrum danych w chmurze obliczeniowej.

Google i Microsoft należą do czołowych światowych dostawców usług w chmurze – branży wycenianej na setki miliardów dolarów.

Oprócz pobierania opłat za usługę operatorzy chmury mogą gromadzić duże ilości danych i otwierać wiele innych źródeł dochodu.

READ  Kupon turystyczny. 20 tysięcy ludzi nie dostało żadnych pieniędzy
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *