Connect with us

Gospodarka

Niemcy mają poważne kłopoty! Minister finansów nie wyklucza dalszego zadłużania się

Published

on

Niemcy borykają się z poważnymi problemami finansowymi podczas epidemii koronawirusa. Posuwają się tak daleko, że niemiecki minister finansów Olaf Scholz nie wykluczył dziś, że jego rząd skorzysta z dodatkowych kredytów, jeśli planowane zaciągnięcie nowych długów w wysokości ponad 300 mld euro w tym i przyszłym roku nie wystarczy na pokrycie Walcz z kryzysem koronawirusa.

Zapytany na konferencji zorganizowanej przez Süddeutsche Zeitung, czy wzrost tej kwoty jest możliwy, Scholz odpowiedział: “Przynajmniej to byłoby dla nas możliwe”.

Dodał, że ważne jest mądre wykorzystanie tych pieniędzy i wspieranie realizacji inwestycji o przyszłym znaczeniu.


Mechanizm ten umożliwi KE obalanie rządów stanowych. Były szef MSZ nie ma wątpliwości

– Musimy zadbać o przyszły rozwój, bo tylko wtedy będzie można ponownie zmniejszyć zadłużenie i spłacić zaciągnięte pożyczki

– zaznaczył Scholz, który w przyszłorocznych wyborach federalnych będzie kandydował na kanclerza jako kandydat Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD).

Skrytykował też propozycję wprowadzenia ulg podatkowych dla osób o najwyższych dochodach. W sytuacji, gdy państwo nieustannie zasila gospodarkę miliardami euro, jego zdaniem nie może to być hasło dnia. „”Jest też trochę zuchwałości w żądaniach, które się w tej sprawie słyszy“- zapowiedział niemiecki minister.

Stanowisko Węgier jest jasne!


Stanowisko Węgier jest jasne! „To nie jest spór o praworządność, UE chce mieć prawo do interwencji”.

READ  GIS: wycofane produkty Biedronki i Lidla. Te produkty mogą być niebezpieczne [24.09] Nie kupuj tego
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *