Connect with us

Zabawa

„The Tiger Within” na festiwalu filmowym Rockland JCC

Published

on

W latach 90., kiedy Gina Wendkos pracowała nad komediami sytuacyjnymi w Hollywood przed napisaniem scenariuszy do „Coyote Ugly” i „The Princess Diaries”, od czasu do czasu szukała ulgi w studiu telewizyjnym w pobliskim parku.

Dopiero po chwili zdałem sobie sprawę, że park był właściwie cmentarzem żydowskim.

„Poszłabym tam, żeby rozluźnić umysł i napięcie” – powiedziała pani Wendkos. „To był mój rytuał. Pójdę tam i znajdę ukojenie. ”

Otrzymuj biuletyn Jewish Standard przez e-mail i nigdy nie przegap naszych najważniejszych artykułów. Darmowa rejestracja

Wpadła również na pomysł ruchu „Tiger Within”, który został nakręcony w 2018 roku – około 30 lat później – i będzie miał premierę na wschodnim wybrzeżu na Rockland JCC Film Festival. (Zobacz poniżej.)

“Pomyślałem: ‘A jeśli ocalały zobaczy punkową dziewczynę, jednego z punków ze swastyką?”

Napisała scenariusz w ciągu trzech dni. „Jeśli to po prostu wylewa się z ciebie, to działa” – powiedziała.

– A potem siedział przez sto lat – powiedziała. „Mój agent nie wiedział, co z tym zrobić. Jak powiedział: „Napisałeś film na dwie części, których nie można odtworzyć, związane z Hollywood: super starzec i młoda dziewczyna”.

Ostatecznie Ed Asner zagrał ocalałego z Holokaustu Samuela, który spotyka Casey, bezdomną dziewczynę graną przez Margot Josefsohn, która nie wierzy, że Holokaust się wydarzył, na cmentarzu, na którym codziennie oddaje szacunek swojej zmarłej żonie. Film jest inspirującą opowieścią o tym, jak dwoje bardzo różnych, bardzo samotnych ludzi otwiera się na siebie.

W latach przed rozpoczęciem zdjęć reżyser Rafał Zieliński przekazał scenariusz wielu aktorom. „Mieliśmy Martina Landaua, prawie każdy znany aktor w Hollywood był kiedyś powiązany ze scenariuszem” – powiedział.

Ale to Ed Asner – teraz 91 – sprawił, że to się stało.

READ  Jan Nowicki zachwyca się swoim synem. Halina Mlynkova w piękny sposób zwraca się do byłego męża

Sąsiad pana Zielińskiego powiedział mu, że pracuje nad filmem z Edem Asnerem. Pan Zieliński opowiedział mu o scenariuszu „Wewnątrz tygrysa”, a sąsiad o nazwisku Asner. „Powiedział:„ Proszę, przejrzyj to, chcę to przeczytać ”. I tak to się stało – powiedział Zieliński.

Pan Zieliński i pani Wendkos byli trochę zaniepokojeni, ponieważ pan Asner był postrzegany przede wszystkim jako aktor komiksowy.

„Zawsze był królem seriali komediowych” – powiedziała pani Wendkos. „Nie widziałem, żeby robił coś, co nie było zabawne. Myślałem, że znajdzie w tym żarty? Niektórzy aktorzy, tacy jak Jerry Seinfeld, nie mogą przestać czytać ich wersetów w zabawny sposób. “

Ich obawy były bezpodstawne.

„Ma dojrzałość i talent. Przeczytał to i zrozumiał postać. W Hollywood nie występują starcy ani starsze kobiety. Otrzymanie roli, w której pokazujesz siłę swojego talentu, jest czymś, na co zareagował. Co ważniejsze, odpowiedział na wyzwanie, jakim było portretowanie człowieka, który był w piekle i wrócił ”- powiedziała pani Wendkos.

„To wspaniały człowiek” – powiedział Zieliński. „Tak ciepły i inteligentny. Przeczytaj bardzo dobrze. Mówi tak głęboko o Holokauście. Widział w scenariuszu wiele rzeczy, które były bardzo dużymi pomysłami i zasadniczo przemówiły do ​​całego świata. “

„Pod koniec dnia byłam bardziej zmęczona niż on” – powiedziała pani Wendkos i podziwiała wytrwałość pana Asnera.

W filmie pan Asner mówi z niemieckim akcentem.

„Chciał się upewnić, że zmienił komika Eda w ocalałego Samuela, a akcent był częścią jego zestawu narzędzi” – powiedziała pani Wendkos. „Był w odpowiednim wieku, aby dla niego pracować. Zrozumiał Samuela, co to znaczy żyć tak długo w okrutnym świecie.

„Ed miał bardzo zaczarowane życie ze względu na swój talent, ale znalazł rozpacz. Jest kilka scen, które zostały wycięte z powodu czasu, który złamał mi serce na temat tego, jak bardzo zbliżył się do rozpaczy Samuela. “

READ  Zenon Martyniuk podjął radykalne kroki w stosunku do syna. Daniel Martyniuk nie spodziewał się takiej kary

„Praca z nim była naprawdę cudowna” – powiedział Zieliński. „Zrobił te dwie improwizacje, które zachowaliśmy w scenariuszu”.

„Pomyślałem, że to było wspaniałe. To go zwiększyło ”- powiedziała pani Wendkos.

Pan Zieliński, 64 lata, urodził się w Kanadzie w rodzinie polskich rodziców. Jego ojciec był dyplomatą i dorastał w wielu miejscach. „Moja matka jest pochodzenia żydowskiego” – powiedział. „Ze strony ojca jesteśmy przeciwieństwem” – dodał. Jesteś katolikiem, powiedział.

„Niektórzy członkowie mojej rodziny zgłosili antysemickie komentarze – to jest Polska” – powiedział.

Religijnie identyfikuje się jako buddysta.

Pani Wendkos jest Żydówką; Dorastała w Miami Beach i Nowym Jorku oraz – w ostatniej klasie liceum – w Ridgewood.

Dorastając w takich środowiskach żydowskich, nigdy nie doświadczyła antysemityzmu ani nie czuła, że ​​bycie Żydówką różni się od innych Amerykanów. Przez lata nauczyła się czegoś innego. „Rozwiodłam się z moim pierwszym mężem” – powiedziała. „Pochodzi z Harrisburga w Pensylwanii. Pierwszą rzeczą, jaką powiedziała mi jego matka, kiedy ją poznałem, było: „O mój Boże, słyszałem, że żydowskie dziewczyny mogą być ładne”. Potem, lata później, kiedy się rozwiedliśmy, powiedział mi, że powiedziała do niego: „Weź Żydów za wszystko, co jest ich warte”.

„Hollywood było dla mnie naprawdę cudowne” – powiedziała. „Chciałbym teraz wziąć ten film i zwiedzić kraj, pójść do liceum, pokazać go w ich zborze i porozmawiać o Holokauście”.


Co: Film „Tiger Within” z Edem Asnerem był prezentowany na JCC Rockland Jewish Film Festival

Gdzie: https://watch.eventive.org/jccrockland

Gdy: Dostępne od 19:30 w niedzielę 18 kwietnia przez cztery dni; Po rozpoczęciu oglądania masz 48 godzin na zakończenie.

Ile: 12 USD

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *