Connect with us

Sport

Reprezentacja narodowa w hokeju na lodzie do udziału w międzynarodowych turniejach | Sporty

Published

on

Reprezentacja Estonii, która zebrała się w Tallinie, ostatni raz brała udział w międzynarodowych zawodach półtora roku temu. Turnieje kwalifikacyjne do Mistrzostw Świata zostały odwołane zarówno w tym, jak iw zeszłym roku z powodu pandemii koronawirusa, a drużyna korzysta z okazji, aby wspólnie trenować i brać udział w zawodach.

– Sam też trochę tęskniłem za drużyną narodową. Zawsze dobrze jest widzieć przyjaciół i grać razem, reprezentować reprezentację Estonii i brać udział w turnieju takim jak ten w Polsce. Myślę, że będziemy mieć dobre doświadczenia. powiedział napastnik reprezentacji narodowej Rasmus Kiik w rozmowie z ERR.

Reprezentacja Estonii składa się z kilku graczy, którzy brali już udział w mistrzostwach świata, w tym bramkarza Villem-Henrik Koitmaa. Większość zespołu składa się jednak z młodszych pracowników, którym nadal brakuje dużego doświadczenia międzynarodowego.

„Myślę, że są młodzi zawodnicy, którzy są bardzo wdzięczni za trenowanie z mężczyznami. Potem widzą, jak wysoki jest poziom i jak dużo więcej powinni zainwestować w budowanie zespołu w przyszłości” – powiedział główny trener reprezentacji. Jussi Tupamäki.

Główni bohaterowie reprezentacji, Robert Rooba, Kristjan Kombe i Robert Arrak, muszą opuścić obecny zgrupowanie i nadchodzący turniej. Poza Polską Estonia spotka się z łotewską drużyną U20 Litwinów i Chorwacją.

– Myślę, że pierwszy mecz z Polską będzie bardzo trudny. Już to wiem, ale wszyscy wiemy i jest to wyzwanie – powiedział Tupamäki.

Rasmus Kiik dodał: „Nie możemy powiedzieć, że wygramy ten turniej, ale też nie przegramy. Damy z siebie wszystko w każdym meczu. Finałowe mecze turnieju z pewnością będą lepsze. Myślę, że będziemy nasze. najlepsze ”. najlepiej i spróbuj przyciągnąć kilku. Zobaczymy, co się stanie pod koniec turnieju. “

– –

Śledź wiadomości ERR na Facebook i Świergot i nigdy nie przegap aktualizacji!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *