Connect with us

technologia

Google Pixel 9 Pro Fold może być nową nazwą Pixel Fold 2 (na wyłączność)

Published

on

Google Pixel 9 Pro Fold może być nową nazwą Pixel Fold 2 (na wyłączność)

Google wypuścił do tej pory tylko dwa telefony ze swojej flagowej oferty. Tak było od premiery Pixela pierwszej generacji w 2016 roku, jednak od pewnego czasu wiadomo było, że ma się to zmienić wraz z wprowadzeniem mniejszego urządzenia Pro w nadchodzącej ofercie Pixela 9.

Dzięki Google Insider Władze Androida dowiedział się, że jesienią tego roku może pojawić się czwarte urządzenie Pixel 9, czego się nie spodziewaliśmy. Oczekuje się, że do oferty dołączy także kolejny składany telefon Google.

Czwarty Pixel 9

Według danych z Władze AndroidaGoogle dostosował swój schemat nazewnictwa dla urządzeń Pixel na koniec 2024 roku w następujący sposób:

  • Pixel 9 – kryptonim „Tokay”
  • Pixel 9 Pro – kryptonim „Kaiman”
  • Pixel 9 Pro XL – kryptonim „komodo”
  • Pixel 9 Pro Fold – kryptonim „Comet”

Nazwy te potwierdziła także część oprogramowania opracowanego z myślą o urządzeniach Google’a z roku 2024.

Warto zauważyć, że Google do niedawna określał nazwę kodową urządzenia „Comet” jako „Pixel Fold 2”. Całkiem możliwe, że nazwa „Pixel 9 Pro Fold” też nie jest ostateczna. Jednak z tego obecnie korzysta Google.

Czy zmiana nazwy Pixela 9 Pro Fold to dobry ruch ze strony Google?

260 głosów

Czy Google potraktuje Pixela 9 Pro Fold jak porządnego flagowca?

Prezent Google Pixel Fold 4 1

Jeśli Google pójdzie tym śladem i wypuści na rynek składane urządzenie nowej generacji jako pełnoprawny członek serii Pixel 9, będzie to całkowita przewaga 180% nad Pixel Fold pierwszej generacji.

Pierwszy Pixel Fold (2023) był niefortunnym urządzeniem: został ogłoszony na konferencji Google I/O 10 maja 2023 r., przez co Google nazywa go wewnętrznie urządzeniem „midyear”. To był prawdopodobnie pierwszy znak, że Google być może nie traktował Folda jako prawdziwego flagowca, ponieważ niewątpliwie powinien otrzymać oszałamiającą cenę 1799 dolarów. Google zazwyczaj prezentuje produkty Pixel podczas dwóch ważnych wydarzeń w roku: jesiennej imprezy, podczas której flagowe smartfony Pixel zajmują centralne miejsce, oraz wiosennej konferencji Google I/O, podczas której zazwyczaj oglądamy mniej znane telefony, takie jak seria Pixel -A.

READ  Covid i zachowania konsumentów: jakie skutki będzie miała druga fala koronawirusa?

Pixel Fold wydawał się późnym spin-offem Pixela 7. Dobry jak na coś takiego jak Pixel 7a, ale niewybaczalny dla flagowca za 1800 dolarów.

Wysyłka Pixel Fold do klientów rozpoczęła się ponad dwa miesiące po pierwotnym ogłoszeniu pod koniec czerwca. W cenie premiery kupujący otrzymali dziewięciomiesięczny procesor – Tensor G2, który jest tylko nieznacznie ulepszony w stosunku do oryginalnego Tensora – i zaledwie trzyletnie aktualizacje wersji Androida. Być może najbardziej niefortunne było jednak to, że Google wprowadził serię Pixel 8 trzy miesiące później, w październiku 2023 roku. Nie tylko był wyposażony w znacznie ulepszony SoC, Tensor G3, ale także miał siedem lat aktualizacji do wersji Androida. Wprowadzono także kilka ekskluzywnych funkcji oprogramowania, takich jak Magic Editor i obsługę Gemini Nano LLM z funkcjami takimi jak podsumowanie w aplikacji rejestratora.

Połóż wewnętrzny wyświetlacz Google Pixel Fold

Jeśli Google zdecyduje się na nową nazwę, może to oznaczać, że chce ściślej zintegrować kolejnego Folda ze swoją klasą flagową, zamiast pozostawiać go jako osobne, drogie urządzenie niszowe, co wydaje się być kwestią przemyślenia w porównaniu z innymi urządzeniami na rynku skład od Google.

Widzieliśmy już jeden sposób, w jaki Google robi dokładnie to. Jak już wcześniej ujawnił Władze Androida, Pixel Fold drugiej generacji pominie Tensor G3 i zamiast tego użyje nowego chipa Tensor G4. Samo to rozwiązuje jeden z głównych problemów oryginalnego Pixel Fold. Ponadto rendery, które wyciekły, pokazują, że konstrukcja Pixela 9 Pro Fold jest bardziej podobna do innych urządzeń Pixel 9, w przeciwieństwie do oryginalnego Pixel Fold, który bardziej przypominał Pixel 7 niż Pixel 8.

Co ciekawe, takie posunięcie uczyniłoby też Google jedynym producentem, który zintegruje swoje składane urządzenia z „główną” rodziną urządzeń. Inne marki tworzą zupełnie osobne linie składanych smartfonów, np. Samsung Galaxy Z czy Motorola Razr. Świadczyłoby to o zaangażowaniu Google w udostępnienie składanego urządzenia jako opcji przy zakupie flagowego Pixela, a nie jako osobnego wyboru, który sprawia wrażenie innego urządzenia.

READ  Czy żywotność baterii Twojego iPhone'a pogarsza się po aktualizacji iOS 16?

Następny Pixel Fold ma wiele do udowodnienia

Wyciekły render Google Pixel Fold 2 02

Ciekawie jest zobaczyć takie posunięcie ze strony Google po potraktowaniu oryginalnego Pixela Folda jak flagowca drugiej klasy. Na pewno będziemy zwracać uwagę na telefon, aby sprawdzić, czy naprawdę spełnia swoją nową nazwę, jeśli Google zdecyduje się pozostać przy tej innej nazwie i podejściu. Musimy też poczekać i sprawdzić, czy oznacza to zmianę daty i czy telefon zostanie zaprezentowany wraz z resztą serii Pixel 9 w październiku, a nie na Google I/O w maju.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *