Connect with us

technologia

Georgia będzie produkować UAV, odbierać karabiny z partnerami, obronę przeciwlotniczą, systemy przeciwpancerne

Published

on

Gruziński przemysł obronny połączy siły z izraelskimi partnerami przy produkcji karabinów M4, prowadząc jednocześnie rozmowy z polskimi i południowoafrykańskimi firmami w celu rozpoczęcia wspólnej produkcji bezzałogowych statków powietrznych – poza planowaniem pozyskania kolejnej partii systemów przeciwpancernych Javelin z Amerykańskie i przeciwlotnicze systemy rakietowe izraelskiej firmy.

Informacja została ujawniona przez ministra obrony Juanshera Burchuladze podczas spotkania w Parlamencie w czwartek na temat inicjatyw ministerstwa w zakresie wzmocnienia wyposażenia gruzińskich sił zbrojnych i rozpoczęcia lokalnej produkcji broni i technologii.

Oczekuje się, że produkcja M4 – karabinu zaprojektowanego przez USA, który wyposaża wojska i siły specjalne w kilkudziesięciu krajach, w tym w USA, Gruzji i Izraelu – rozpocznie się na wspólnej gruzińsko-izraelskiej linii na terenie lokalnej firmy produkującej obronę Delta w koniec 2021 r. Burchuladze powiedział posłom podczas odprawy swojego ministra.

Wraz z inicjatywą Ministerstwo Obrony prowadzi rozmowy z partnerami polskimi i południowoafrykańskimi w celu rozpoczęcia budowy UAV we wspólnych fabrykach w 2022 roku. Wykorzystuje również infrastrukturę gruzińskiej firmy, która w ciągu ostatnich dziesięciu lat rozbudowywała i rozbudowywała swoje moce.

W swoich komentarzach Burchuladze powiedział, że kroki w celu pozyskania dronów będą kontynuowane wraz z rozpoczęciem ich lokalnej produkcji i że będą prowadzone rozmowy z krajami partnerskimi NATO na temat szczegółów.

Minister obrony powiedział posłom, że niedawne starcia zbrojne na Kaukazie Południowym i na całym świecie uwydatniły znaczenie „operacyjnych i taktycznych” dronów oraz „elektronicznych systemów wywiadowczych i nadzoru”, czyniąc je przedmiotem „szczególnej uwagi” uzbrojonych siły tworzą.

W ramach trzeciego projektu, ujawnionego przez ministra na odprawie, Ministerstwo Obrony pracuje nad pozyskaniem mobilnych systemów obrony przeciwrakietowej od Rafaela, izraelskiego producenta broni, w celu wyposażenia jego sił manewrowych przed końcem 2021 roku.

Burchuladze poinformował również, że Departament Obrony planuje otrzymać dodatkowe partie FGM-148 Javelin, przenośnej wyrzutni rakiet przeciwpancernych wyprodukowanej przez USA, którą gruzińskie siły zbrojne otrzymały w ostatnich latach. W swoich komentarzach minister powiedział, że wojska potrzebują nowocześniejszych systemów, aby zwiększyć ich zdolność do „neutralizacji liczebnie i technologicznie przewyższających siły wroga”.

READ  Szef Microsoft HoloLens, Alex Kipman, wyszedł z zarzutów dotyczących niewłaściwego postępowania

Burchuladze poinformował o swojej niedawnej dyskusji na temat perspektyw pogłębienia współpracy obronnej z USA z sekretarzem obrony Lloydem Austinem i powiedział, że jego amerykański odpowiednik potwierdził chęć rozszerzenia partnerstwa.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.