Connect with us

Sport

WFI planuje miesięczny obóz zagraniczny dla zapaśników w Tokio

Published

on

Związany z Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, indyjski zespół zapaśniczy zbierze się na obóz narodowy w Sonepat, który rozpocznie się we wtorek.

Kontyngent indyjski wrócił z Bułgarii na początku tego miesiąca, gdzie obozował i brał udział w Światowych Kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w zapasach. Sumit Malik (125 kg) i Seema Bisla (50 kg) z powodzeniem uszczelnili swoje miejsca olimpijskie w Tokio podczas imprezy.

POŁĄCZENIE | Indyjski zapaśnik Seema Bisla zabezpiecza miejsce na igrzyskach olimpijskich w Tokio

„Obóz dla zapaśników odbędzie się w Sonepat od wtorku. Będą trenować tutaj do końca maja, a potem pojadą do Polski, by wziąć udział w Poland Open ”- powiedział Vinod Tomar, zastępca sekretarza Federacji Zapaśniczej Indii (WFI). Gwiazda sportu w czwartek.

Poland Open, który odbędzie się w Warszawie w dniach 8-13 czerwca, to ostatnia impreza w „Serii rankingowej” przed igrzyskami olimpijskimi. Wydarzenia te pozwalają zapaśnikom gromadzić punkty rankingowe, aby zapewnić lepsze rozstawienie na igrzyskach olimpijskich.

POŁĄCZENIE | Jak trener Paramjeet Yadav zmienił karierę zapaśniczą Seemy Bisli

Zespół będzie kontynuował treningi w Polsce, a później, jeśli zostanie zatwierdzony, pojedzie do Rumunii lub Turcji. Indianie mają zagwarantowaną rywalizację w obu krajach, ponieważ Bukareszt będzie gospodarzem międzynarodowego turnieju Ion Cornianu & Ladislau Simon od 24 do 27 czerwca, a międzynarodowy turniej Yaar Dogu odbędzie się w Stambule od 25 do 27 czerwca.

Zespół wróci do Indii w pierwszym tygodniu lipca, a następnie poleci do Japonii na igrzyska olimpijskie.

– Trwają przygotowania do podróży –

WFI wcześnie rozpoczęła rozpatrywanie wniosków wizowych i organizacji podróży, aby być przygotowanym na zmiany w ostatniej chwili, zwłaszcza biorąc pod uwagę zamieszanie, które panowało przed podróżą do Bułgarii. Indyjski skład zapaśniczy w stylu dowolnym miał lecieć do Sofii przez Amsterdam, aby zakwalifikować się na Światowe Igrzyska Olimpijskie, ale obawiano się, że przez 48 godzin Holandia wprowadzi zakaz podróżowania dla indyjskich przyjazdów. WFI otrzymało następnie zgodę od rządów Holandii i Francji, a zapaśnicy polecieli do Sofii przez Paryż.

READ  Fitch, Ursuline Girls Win; East Boys triumfują | Wiadomości, sport, praca

POŁĄCZENIE | Ograniczenia podróżowania przez COVID-19 stanowią wyzwanie dla nadziei na igrzyska olimpijskie w Tokio

– Sumit i Sonam dołączają do obozu –

Urzędnik WFI powiązany z planowaniem igrzysk powiedział, że kontuzjowani zapaśnicy Sumit i Sonam Malik (62 kg) dołączą do obozu i będą pracować nad ich zdrowiem. 19-letnia Sonam była najmłodszą indyjską zapaśniczką, która zakwalifikowała się do igrzysk olimpijskich, kiedy w kwietniu doszła do finału azjatyckich kwalifikacji olimpijskich. Jednak z powodu kontuzji kolana musiała przegapić finał. Sumit, który przypieczętował bilet do Tokio, awansując do finału Światowych Kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich, również opuścił swój finał z powodu kontuzji kolana.

POŁĄCZENIE | Sumit Malik z Tokio wycofuje się z finału World Olympic Wrestling Qualifiers i jest zadowolony ze srebra

Tym razem Indie wyślą na igrzyska olimpijskie ośmioosobową drużynę – czterech mężczyzn i tyle samo kobiet. Uprawnieni zapaśnicy to – Seema Bisla (50 kg), Vinesh Phogat (53 kg), Anshu Malik (57 kg), Sonam Malik (62 kg), Ravi Kumar Dahiya (57 kg), Bajrang Punia (65 kg), Deepak Punia (86 kg) i Sumit (125 kg). .

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.