Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Gdzie jest burza Straż interwencji, ulewny deszcz

Published

on

  • W Warszawie intensywność opadów wynosiła 10 mm / 10 minut, wiatr wiał z prędkością do 95 km / h
  • W Łodzi intensywny deszcz spowodował wielkie powodzie lub zamienił się w rwące rzeki na ulicach
  • Brak informacji o rannych. Po burzach bez prądu było 25 000 ludzi. odbiorca

Z danych Państwowej Straży Pożarnej wynika, że ​​większość z nich znajdowała się na terenie woj. Mazowieckim – 587, aw samej Warszawie – 301. W powiecie pruszkowskim strażacy otrzymali 65 wniosków, w powiatach legionowskim 34, grodzisk 34, wołomin 21 i warszawskim zachodnim.

Dodatkowo w woj. Łódzkie otrzymało – 121 wniosków w woj. Śląskie – 96, w woj. Małopolskie – 74, na Podlasiu – 54, aw wielkopolskim – 46.

Brak informacji o rannych. Według danych RCB przy 22 bez zasilania było to 25 tys. Odbiorca. Większość w woj. Mazowieckie – 21,8 tys

Gwałtowna burza nad Warszawą

Warszawę nawiedziła bardzo gwałtowna burza. IMGW podała, że ​​na Bielanach spadło 22 litry deszczu, intensywność opadów sięgała 10 mm / 10 minut. Poziom wody na Wiśle w stolicy podniósł się o 5 cm.

Ściana deszczowa na Białołęce – relacjonował Michał, nasz czytelnik z północnej części Warszawy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że na stacji Warszawa-Filtry w wyniku bardzo gwałtownej burzy zarejestrowano podmuchy do 95 km / h.

Wiele interwencji, w tym na łodzi

Ponad 80 zgłoszeń, głównie o zalaniu budynków i wiatrochronach, wpłynęło w niedzielę do straży pożarnej województwa łódzkiego z powodu silnych burz i wiatrów w regionie. DOBRZE. 5 tysięcy konsumentów zostało bez prądu.

– Interwencje dotyczą głównie zalanych budynków i pomagają pompować wodę z piwnic domów i innych pomieszczeń. W powiatach Radovko i Łask zauważyliśmy dwa uszkodzone dachy w budynkach gospodarczych. Reszta raportów dotyczyła środków ochrony przed wiatrem. Początkowo najwięcej imprez odbyło się w południowo-zachodniej części województwa, m.in. w Wieluniu, Wieruszowie, Sieradzu, ale teraz otrzymujemy meldunki z różnych części regionu – powiedział rzecznik PSP w Łodzi młody bryg. Jędrzej Pawlak.

Według Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego silne wiatry i burze pozbawiły 5000 osób energii elektrycznej. 147 odbiorców w regionie. Głównie w rejonie Pabianic, gdzie około 4000 gospodarstw nie miało prądu. Uszkodzone zostały również linie i elektrownie.

W Łodzi intensywny deszcz spowodował wielkie powodzie lub zamienił się w rwące rzeki na ulicach. To znacznie spowolniło ruch kierowców próbujących na różne sposoby omijać zatopione tętnice. Podobnie było w innych miastach regionu. W wielu miejscach spadł wielki grad.

Źródło: Onet, PAP, Twitter (pmd / kb / mba)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *