Connect with us

Nauka

Francuskie muzea i kawiarnie zostają ponownie otwarte po miesiącach zamknięcia

Published

on

Sześciomiesięczna blokada COVID-19 w tym kraju zaczyna się teraz zmniejszać.

Udostępnij ten artykuł

mnieto wielki dzień dla Francuzów. Tarasy kawiarni i restauracji otworzone ponownie w środę po półrocznej przerwie na koronawirusa pozbawiły mieszkańców esencji francuskiego joie de vivre – popijania kawy i czerwonego wina z przyjaciółmi.

Francuski rząd stopniowo znosi ograniczenia, aby zapobiec odrodzeniu się COVID-19 i przywrócić obywatelom część ich słynnego na całym świecie stylu życia. W ramach pierwszego etapu planu, godzina policyjna we Francji o godzinie 19:00 została przesunięta na 21:00, a muzea, teatry i kina zostały ponownie otwarte wraz z tarasami kawiarnianymi na świeżym powietrzu.

Prezydent Emmanuel Macron siedział na tarasie kawiarni, rozmawiając z klientami. Premier Jean Castex, który w środę planował pójść do kina, wykazał się umiarkowanym optymizmem.

„Przyzwyczaimy się do wspólnego życia” – powiedział dziennikarzom Macron. „Jeśli uda nam się dobrze zorganizować zbiorowo i kontynuować szczepienia, mając wspólną dyscyplinę jako obywatele, nie ma powodu, dla którego nie mielibyśmy iść naprzód”.

Klienci siedzą 19 maja w kawiarni z tarasem w Lyonie w środkowej Francji.

Aktorka Emmanuelle Beart była obecna na otwarciu kina w Paryżu, gdzie jej ostatni film Uścisk (Uścisk) pojawiał się. Apetyt na oglądanie filmów był tak duży, że wielu w Paryżu ustawiało się w kolejce na śniadanie, żeby obejrzeć film, zamiast kupować poranne rogaliki.

Filmowiec Michael Souhaite, który pracuje w branży, ustawił budzik, aby upewnić się, że zrobił pokaz Pijany.

Artykuł jest kontynuowany pod ogłoszeniem

„Naprawdę muszę iść do kina” – powiedział. „Chodzę do kina przynajmniej dwa razy w tygodniu. Więc dla mnie to było bardzo, bardzo, bardzo ważne. . . . Dzisiaj bycie tutaj jest prawie ekscytujące. “

Francja nie jest pierwszym krajem europejskim, który zaczął odzyskiwać pozory życia społecznego i kulturalnego. Włochy, Belgia, Węgry i inne kraje już pozwalają na posiłki na świeżym powietrzu, podczas picia i jedzenia w domu, rozpoczęto w Wielkiej Brytanii w poniedziałek.

READ  Szczepionka COVID: gubernator Cooper mówi, że NC spodziewa się otrzymać prawie 85 000 dawek szczepionki Pfizer COVID-19 po zatwierdzeniu przez FDA

Francuskie restauracje były zamknięte od końca października, najdłuższego okresu w jakimkolwiek kraju europejskim z wyjątkiem Polski, kiedy bary i restauracje były ponownie otwierane w sobotę do usług na świeżym powietrzu po siedmiu miesiącach.

Mimo to francuski rząd ograniczył możliwości zabawy. Teatry mogą pomieścić tylko 35% miejsc, podczas gdy muzea muszą ograniczać wejścia, aby zapewnić przestrzeń między zwiedzającymi. Restauracje mogą zajmować tylko 50% miejsc na zewnątrz i mieć nie więcej niż sześć osób przy stole.

Restauracje są ograniczone do 50 procent ich pojemności na świeżym powietrzu i nie więcej niż sześć osób przy stole.

Czołowe postacie francuskiego przemysłu restauracyjnego były sfrustrowane tym, że rząd nie zdołał ochronić ich cennej kuchni przed najgorszymi. Mimo to wielu, takich jak nagrodzony gwiazdką Michelin szef kuchni Alain Ducasse, zdecydowało się powstrzymać gniew z powodu paraliżujących sześciomiesięcznych zamknięć, aby wyobrazić sobie zamiast tego przyszłość zatłoczonych jadalni i butelek pełnych wina.

“Ma [the government] zrobione wystarczająco? Odpowiedź brzmi nie’. . . . [But] optymizm to decyzja. Postanowiliśmy być optymistami. Kuchnia francuska będzie kontynuowana – powiedział.

Artykuł jest kontynuowany pod ogłoszeniem

Począwszy od 9 czerwca, francuski rząd planuje przesunąć godzinę policyjną do 23:00 i pozwolić na posiłki w pomieszczeniach. Również w tym dniu Francja zacznie przyjmować turystów z miejsc spoza UE, o ile będą mieli paszport koronawirusa lub kartę zdrowia. Ostatnią fazę trzyetapowego planu ponownego otwarcia zaplanowano na 30 czerwca, kiedy to zakończy się godzina policyjna, a wszystkie inne ograniczenia zostaną zniesione, jeśli pozwolą na to warunki pandemii.

Francja odnotowała ponad 108 000 zgonów z powodu COVID-19, jednego z najwyższych wskaźników zgonów w Europie. Ale śmiertelność wirusów, przyjęcia na oddział intensywnej terapii i wskaźnik zakażeń koronawirusem obecnie spadają.

Około 40 procent dorosłej populacji Francji otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 – ale w Wielkiej Brytanii i kilku innych krajach UE odsetek ten jest nadal znacznie poniżej 70 procent.

READ  SpaceX uruchamia we wtorek 60 kolejnych satelitów Starlink, przerywając pasję

Turyści z entuzjazmem i namacalnymi wzruszeniami czekali na sznurek wokół najczęściej odwiedzanego muzeum na świecie i domu Mona Lisa, Luwr, został ostatecznie wzniesiony.

Odwiedzający byli chętni do wejścia do Luwru w Paryżu, kiedy został on ponownie otwarty 19 maja.

„Jestem niezwykle wzruszony. Właściwie, gdy tylko wszedłem do Luwru, a właściwie właśnie w galerii, natychmiast zacząłem płakać. Prawdziwe łzy radości ”- powiedziała Pauline Lacroix, psychoterapeutka.

– Wiesz, to wiele znaczy. Oznacza to, że COVID-19 zaczyna się kończyć ”- powiedział inny gość, Walid Hneini.

>> Dalej: Francja ponownie otwiera się dla podróżnych – oto wszystko, co musisz wiedzieć

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *