Connect with us

Nauka

Fish Wars: Dekadowa bitwa o połowy w Północnej Karolinie

Published

on

W tym odcinku rozmawiamy o trwającej od dziesięcioleci walce między wędkarzami komercyjnymi i rekreacyjnymi, o tym, dlaczego walczą i o co walczą. I oczywiście, dlaczego to ma znaczenie?

Zaczniemy od omówienia trudnej nauki liczenia ryb. Ma to kluczowe znaczenie, ponieważ liczby te – a powinniśmy jasno powiedzieć, że są to tylko szacunki – wpływają na sposób, w jaki państwo reguluje rybołówstwo.

Porozmawiamy również o tym, jak zmniejszyły się niektóre populacje ryb w Karolinie Północnej i wyzwaniach związanych z zarządzaniem łowiskami – w tym zarządzaniem odrębnymi zasadami dla rybaków komercyjnych i rekreacyjnych, drażliwym problemem, który okazał się trudny do rozwiązania. Rzeczywiście, brak znalezienia rozwiązania prawdopodobnie doprowadził do usunięcia co najmniej jednego urzędnika państwowego, który nadzorował zarządzanie rybołówstwem.

Omówimy również pozew złożony przez North Carolina Coastal Conservation Association (i dziesiątki indywidualnych powodów) przeciwko Północnej Karolinie, twierdząc, że stan niewłaściwie zarządzał rybami jako zasobem publicznym – coś, do czego ludzie mają prawo na mocy konstytucji stanowej. Powództwo cywilne porównuje niekorzystne praktyki zarządzania państwem z innymi państwami i dokonuje dokładnej analizy możliwego wpływu na środowisko.

Na koniec wyjaśnimy, co zdaniem niektórych rybaków i adwokatów należy zrobić, aby rozwiązać te problemy – chociaż bądźmy szczerzy, gdyby istniały tutaj łatwe poprawki, nie robilibyśmy o tym całego odcinka.

głosy

READ  W TikTok mężczyźni nie są jedynymi gwiazdami jazdy na łyżwach
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *