Connect with us

Sport

Targi nauki gromadzą najlepszych studentów z całego regionu

Published

on

UTICA — Uniwersytet Utica był gospodarzem 44. dorocznych regionalnych targów naukowych w sobotę 1 kwietnia, w których wzięli udział najzdolniejsi studenci z Doliny Mohawk.

Uczniowie z okręgów szkolnych Clinton, Polska, Remsen, Rzym, Utica i Whitesboro oraz Utica Academy of Science Charter School zaprezentowali swoje projekty naukowe w hali Donahue w Bibliotece Pamięci Franka E. Gannetta.

Odbywające się od 1978 r. targi naukowe mają na celu wzmocnienie programów matematycznych i ścisłych w całej Dolinie Mohawk oraz zachęcenie uczniów do rozwijania zainteresowań naukowych w zakresie edukacji STEM.

Projekty uczniów zostały podzielone na klasy 7 i 8 w gimnazjum oraz klasy 9-12 w liceum. Projekty studenckie zostały również pogrupowane w trzy obszary tematyczne: fizyka, nauki ścisłe i matematyka, inżynieria i informatyka.

Sędziowie-wolontariusze z lokalnych uczelni, przemysłu technologicznego i badawczego, a także personelu medycznego, cywilnego i wojskowego, przeglądali każdy prezentowany projekt, zanim pozwolili publiczności wejść na teren wystawy i dowiedzieć się o projektach od studentów.

„Z wami wszystkimi na czele nauki i STEM, przyszłość rysuje się w jasnych barwach” — powiedziała Jessica Thomas o studentach biorących udział w tegorocznych targach nauki. Thomas, profesor biologii na Uniwersytecie Utica, jest dyrektorem regionalnych targów naukowych.

Zwycięzca Wielkiego Championa
 • Grand Champion – poziom seniorów: „Wpływ niejonowego detergentu NP-40 na produkcję pigmentu i rozwój biofilmu w Pseudomonas uticensis” autorstwa Angeliny Le, Utica City School District.
 • Drugie miejsce Grand Champion – poziom seniorów: „Myko-tektura: ocena wytrzymałości cegieł grzybowych” autorstwa Dennisa van Hoesel, okręg szkolny miasta Rzym.
 • Grand Champion – Poziom Juniorów: „Szkodliwi sąsiedzi” Trent Jenny, Remsen Central School District.
Zdobywca pierwszej nagrody
 • Nauki fizyczne – zaawansowany: „Oil-Be-Gone: przyjazne dla środowiska alternatywy dla utylizacji ropy” autorstwa Karla van Hoesela z okręgu szkolnego miasta Rzym.
 • Nauki przyrodnicze – poziom zaawansowany: „Wpływ niejonowego detergentu NP-40 na produkcję pigmentu i rozwój biofilmu w Pseudomonas uticensis” autorstwa Angeliny Le, Utica City School District.
 • Matematyka, inżynieria i informatyka – poziom starszy: „Myko-tektura: ocena wytrzymałości cegieł grzybowych” autorstwa Dennisa van Hoesel, okręg szkolny miasta Rzym.
 • Nauki fizyczne – poziom młodszy: „Project Wind Power” autorstwa Jacksona LaBelli i Jamesa Lehmana z Remsen Central School District.
 • Nauka – poziom młodszy: „Szkodliwi sąsiedzi” Trent Jenny, Remsen Central School District.
 • Matematyka, Inżynieria i Informatyka – Poziom Junior: „Ciepło kontra zimno: co wytwarza więcej energii?” przez Alanah Lawlor i Cynthię Poczatek, Remsen Central School District.
READ  Studenci Silver Creek działają z daleka | Wiadomości, sport, praca
Zdobywca drugiej nagrody
 • Nauki fizyczne – zaawansowany: „Lepiej dmuchać na zimne!” Emily Smith, Centralny Okręg Szkolny w Polsce.
 • Nauki przyrodnicze – poziom zaawansowany: „Kiedy życie daje ci jagody” autorstwa Abdullaha Shaika z okręgu szkolnego miasta Rzym.
 • Matematyka, inżynieria i informatyka – poziom starszy: „Metal Line Speed” autorstwa Noah Longa z Centralnego Okręgu Szkolnego Whitesboro.
 • Nauki fizyczne – poziom młodszy: „Muzyka w butelce” Evalyn Gates i Alexis Stevens, Remsen Central School District.
 • Nauka – poziom młodszy: „The Backyard Poultry Music Test” autorstwa Brooklyna Helmera i Olivii Lalyer z Remsen Central School District.
 • Matematyka, Inżynieria i Informatyka – Poziom Junior: „Wzrost roślin” Jalyn Castleberry i Amazyn Edwards, Utica Academy of Science Charter School.
Laureat III nagrody
 • Nauki fizyczne – zaawansowany: „Woda naszej szkoły” autorstwa Gemmy Spadea, Clinton Central School District.
 • Nauki przyrodnicze – poziom zaawansowany: „Bakterie w miejscach najbardziej narażonych” Karyn Castellano, Centralny Okręg Szkolny w Polsce.
 • ​​​​​​​Fizyka – poziom młodszy: „The PVC Project” autorstwa Bryce’a Gravesa i Owena Piaschyka z Remsen Central School District.
 • Nauka – poziom młodszy: „Fobie” autorstwa Ellen Bowen i Mii Torre, Clinton Central School District.
 • Matematyka, Inżynieria i Informatyka – Poziom Junior: „Squishy Robot Simulator” autorstwa Aysena Sanna i Amiera Win z Utica Academy of Science Charter School.
Laureat czwartej nagrody
 • Nauki fizyczne – zaawansowany: „Iluzje optyczne” Kadence Heinlein, Whitesboro Central School District.
 • Nauki przyrodnicze – poziom zaawansowany: „Jak skutecznie twój płyn do płukania jamy ustnej zabija bakterie?”, Jack Hoffman, Centralny Okręg Szkolny w Polsce.
 • ​​​​​​​Fizyka – Poziom Junior: „Water Works” autorstwa Kade Haver, Centralny Okręg Szkolny w Polsce.
 • Nauka – poziom młodszy: „Cukrzyca: insulina kontra metformina” Emily Spatto, Remsen Central School District.
 • Matematyka, Inżynieria i Informatyka – Poziom Junior: „Model turbiny wiatrowej” autorstwa Roberta Furcha i Maximiliana Moo z Utica Academy of Science Charter School.
READ  Lewandowski obiecuje „nosić barwy Ukrainy” na mundialu.

Zdobywcy miejsc od pierwszego do czwartego zabrali do domu nagrody pieniężne w wysokości od 25 do 100 USD, a także dyplom, medal i wstążkę w uznaniu ich osiągnięć. Zwycięzca Grand Champion – Junior Level otrzymał roczne stypendium w wysokości 500 $ na Utica University wraz z trofeum i certyfikatem. Drugi Grand Champion – Senior Level otrzymał pół stypendium na roczne studia na Utica University wraz z trofeum i certyfikatem. Grand Champion – Senior Level otrzymał półstypendium do dwóch lat na Utica University, a także trofeum i certyfikat.

Jako zwyciężczyni uniwersyteckiej nagrody Grand Champion – Senior Level, Angelina Le zostanie również zaproszona do udziału w Międzynarodowych Targach Nauki i Inżynierii Regeneron 2023 w Dallas w Teksasie w przyszłym miesiącu. Uniwersytet Utica zasponsoruje ją i jednego towarzysza na udział w wydarzeniu. Jeśli Le nie będzie mógł wziąć udziału, Dennis van Hoesel, wicemistrz, zostanie zaproszony do wyścigu.

„Mam nadzieję, że to wszystko jest momentem w twojej raczkującej karierze naukowej, który zachęci cię do dalszego krytycznego i refleksyjnego myślenia o otaczającym cię świecie” – powiedział studentom Todd Pfannestiel, rektor i wiceprezes Uniwersytetu Utica. „To wasze wysiłki, które tu dziś pokazujecie, umożliwią wam odpowiedzialne działanie na rzecz lepszej społeczności przez resztę życia”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *